Bu haber 1031 kez okundu.

Gaziantep PTT Başmüdürlüğünden bedelli askerlik ödemesi ile ilgili önemli duyuru

Gaziantep PTT Başmüdürü Zekai Özkan imzasıyla yapılan açıklamada, “Bedelli askerlik ödemeleri Gaziantep PTT Başmüdürlüğümüze ait tüm işyerlerimizden 03. KASIM. 2018 tarihine kadar tek seferde ödenebilmektedir” denildi.

2018 BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bedelli Askerlik başvuru tarihlerini/başvuruların ne zaman yapılacağını merak eden asker adayları bir yandan Bedelli Askerlik başvurularının nasıl yapılacağına dair sorgulamalarını hız kesmeden yürütüyor. Bedelli Askerlik başvuru işleminde bulunabilmek için öncelikle şayet Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikamet ediyorsanız Bedelli Askerlik başvurusunu askerlik şubelerine, bununla birlikte ülke dışında ikamet ediyorsanız konsolosluk şubelerine bizzat yapmanız gerekmektedir.

Öte yandan Bedelli askerlik başvuru işlemini bizzat yapma şartı bulunmaktadır, yani vekaletle yahut posta ile gerçekleştirme imkanınız bulunmamaktadır.

Bedelli Askerlik başvurusunu gerçekleştiren asker adayına, ödemesi gereken miktar ve ödemenin yapılacağı banka bilgilerini içerisinde bulunduran bir belge teslim edilmektedir.

Bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak isteyen kişi kendisine teslim edilen bu belgeyle birlikte bankaya gidip ödeme işleminde bulunmalıdır.

Son olarak ödeme işleminin gerçekleştirildiğine ilişkin bir asıl olmak üzere toplamda üç nüsha dekontu, Bedelli Askerlik başvurusunda bulunulan merkeze iletilmelidir.

2018 BEDELLİ ASKERLİK YAŞ SINIRI NEDİR?

Bedelli Askerlik hususuna ilişkin geçtiğimiz günlerde TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi)’de kabul edilen tasarı doğrultusunda; bedelli askerlikte yaş sınırı olarak, 31 Aralık 1993 tarihi de dahil bu tarihten önce doğanlar olarak açıklandı. Askeri hizmetin gerektirdiği ve TSK'nın ihtiyaç duyduğu erbaş ve er sayısı göz önünde bulundurularak belirlenen teklife göre; her ne sebeple olursa olsun askerlik yapmayıp 31 Aralık 1993 tarihinden önce doğan ve bedelli askerlik uygulamasından faydalanmak isteyen yükümlüler, bu maddenin yasalaşarak yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 aylık zaman dilimi süresince askerlik şubelerine yahut yurt dışı temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep PTT bedelli askerlik ödeme


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.