Bu haber 1067 kez okundu.

Koşukavak eski öğrencisini anlattı!

Yalçın Koşukavak Ufuk Kaan Karacan röportajının bir kısmı şöyle:

UKK: Yalçın Hocam, sizinle daha önceki söyleşimizde genç oyuncu yetiştirmenin kıymetini anlatıyordunuz ve sizin takımınızdan genç Mehmet Zeki Çelik Lille’e gitti.

 

Yalçın Koşukavak: Misyonumu değiştirdim, Gazişehir’e şampiyonluğa oynayan takıma aldılar beni (Gülüyor ) Şaka bir yana, İstanbulspor’daki organizasyon genç oyuncu bulma ve oynatma konusunda çok uygundu.

UKK: Peki nasıl oldu Lille ‘e transfer hikayesi ? Nerede gördüler, nasıl geldiler, neler yaşandı ?

Yalçın Koşukavak: Bir gün bana bir fax geldi Lille’den. Bende de Bielsa hayranlığı var ya, heyecanlandım. (Gülüyor ) O günlerde de Karabükspor ile Türkiye Kupası maçımız var. Belki de Karabük’ten bir oyuncuyu izlemeye gelecekler diye düşündüm.

UKK: Ee, ne yaptınız peki ?

Yalçın Koşukavak: Metni hemen tercüme ettirdim, maçı izlemeye geleceklerini öğrendim. 

UKK: Ama merak devam ediyor tabi…

Yalçın Koşukavak: Tabi.. Bizim yabancı oyuncularla ilgilenen Eren arkadaşımız var. Dedim ki ; ‘Eren maçtan sonra bu şu adamı benim yanıma getir.’ Maçtan sonra tanıştık Lopez ile.

UKK: Lopez kim ?

Yalçın Koşukavak: Lopez, Lille’ in scout şefi. Acayip bir kariyeri var. 12 sene Porto, 4-5 sene Monaco falan. 

UKK: Ne konuştunuz peki ?

Yalçın Koşukavak :  Maçtan sonra sohbet ederken, beni kalabalıktan uzaklaştırıp Mehmet Zeki Çelik’i sordu. Ancak o zaman niyetlerini anlayabildim. Ben de o gün Mehmet’i üçlü savunmada sağ stoper oynatmıştım. Lopez dedi ki; ‘’Belçika-Türkiye u-19 maçında sağ bek olarak izlemiştim. Sen bugün sağ stoper oynattın. Hep böyle mi oynatıyorsun ?’’ 

UKK: Eyvah! Transfer yatacak…

Yalçın Koşukavak: Ben de durumun o güne has olduğunu anlattım ve dedim ki; ‘’ Hafta sonu Adana deplasmanımız var. O maçta Mehmet Zeki Çelik’i sağ bek oynatacağım, izleyebilirsin.’’ Lopez teklifimi kabul etti. Adana’ya geldi, orada oyuncuyu izledi.

Röportajın devamı için tıklayınız.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
yalçın koşukavak mehmet zeki çelik lille


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.