Bu haber 964 kez okundu.

Kandil havadan ve karadan vuruluyor

Kandil'e yönelik Şemdinli ve Çukurca bölgesinden başlatılan ilk etapta Hakurk ağırlıklı sürdürülen harekat, Barzan bölgesini de içine alarak Kandil'e doğru genişliyor.

İlk aşamada Kandil ile Türkiye arasında bağlantıyı koparmayı amaçlayan TSK'nın sürdürdüğü harekata; elit operasyon timleri,  komando, Jandarma Özel Harekat birlikleri ve piyadelerden oluşan askerler katılıyor. Kuzey Irak topraklarında 10'dan fazla noktada sürdürülen operasyonlarda, örgütün sızma yaptığı tüm geçiş yolları büyük oranda tutuldu.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında olduğu gibi Kandil harekatı da iki aşamalı olarak planlandı. Karadan sürdürülen harekata alan açılması amacıyla bölgede son iki gündür hava saldırısı yoğunlaştırıldı.

YOĞUN HAVA HAREKATI

PKK hedeflerinin gece gündüz vurulduğu hava harekatlarında, örgütün eğitim, haberleşme, karargâh ve mühimmat depolar ve sığınakların bulunduğu mevkiler imha ediliyor. TSK'nın Kandil'e yönelik başlattığı harekat, Çukurca-Şemdinli ilçeleri karşısında yer alan Kuzey Irak'ın sınır kesimlerinde yoğunlaşıyor. (Haber7.com)


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
kandil operasyon son dakika haberleri


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.