Bu haber 1970 kez okundu.

Yılmaz, TÜFAD Başkanlığına aday

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Gaziantep Şubesi’nin önümüzdeki günlerde yapılacak kongresi öncesinde TÜFAD Gaziantep Şubesi başkanlığı için kaleci antrenörü Fatin Yılmaz, adaylığını açıkladı. TÜFAD’da yaşanan sorunlar nedeniyle başkan adayı olduğunu açıklayan Yılmaz, “19 Haziran’da yapılacak genel kurulda başkanlığına adayım. Uzun bir süreç. Yaklaşık 5 aydır çalışıyoruz. Antrenör arkadaşlarla görüşüyoruz, istişareler yapıyoruz. Gaziantep’teki antrenör arkadaşlarımıza mesleki anlamda neler katabiliriz, kulüplerimize ve Gaziantep futboluna neler katabiliriz bunun çalışmasını yapıyoruz. Epey yol aldık. Umuyorum ki güzel bir sonuç çıkacak. Ama her şeyden önce TÜFAD üyesi olan antrenörlerimizin bize teveccüh göstermesi gerekir” dedi.

BİR ÇATI ALTINDA BİRLEŞECEĞİZ

Yılmaz, şöyle devam etti: “Amacımız Gaziantep antrenörlüğünü hak ettiği saygın yere, TÜFAD Gaziantep Şubesi’nin hak ettiği saygın yere çıkmasını sağlamaktır. Bunun için çabamız. Birlik bütünlüğümüz sağlamamız gerekiyor. Gaziantep’teki antrenör arkadaşlarımız şu anda dört bir yana dağılmış durumda. Öncelikle bunu tesis edeceğiz. Birlikteliği sağlayacağız. Bir çatı altında birleşmeyi, Aynı amaç için çalışmayı sağlayacağız. Onların hak ve hukukunu gözetecek bir çalışma içerisinde olacağız. Hiçbir antrenör arkadaşımız kendisini yalnız hissetmeyecek. Onların mesleki gelişimlerine bilgi paylaşımı olarak katkı sağlayacağız. Yani sadece zorunlu gelişim seminerlerinin dışında mesleki açıdan gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalar yapacağız. En önemlisi onlara istihdam yaracak, onlara katkı sağlayacak projeler üreteceğiz. Hepsi hazır. Şimdilik ana başlık halinde yapacaklarımız bunlar. Bunların eksik olduğunu düşünüyoruz. TÜFAD antrenörün sesi, gözü, kulağı olmak zorunda. Onları bir çatı altında toplamak zorunda. Onların mesleki açıdan gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalar yapmak zorunda.

ADAYLIĞIMI ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR

3 dönemdir görevde olan mevcut yönetimin antrenörler adına sağlıklı projeler üretmediğine dikkati çeken Yılmaz, “Maalesef gelinen şu 9 yıllık süreçte Gaziantep’teki antrenör arkadaşlarımız az işler yapıldı. Dolayısıyla bunlar yapılmadığı için adayız. Bizim kişilerle bir işimiz yok. Ama adımın geçtiği günden bu yana adaylığımızı engellemekle ilgili maalesef çaba içerisinde oldular. Üyelikten ihraç etme yolunma bile gittiler. Ama hukuk buna izin vermedi.  Derneğin 23 yılık üyesiyim. 23 yıldır ne bir disiplin cezası, ne de herhangi bir ceza aldım. Sadece eleştiri hakkımızı kullandığımız için onu bahane ederek bizi üyelikten ihraç etme kararı almışlar. Bundan haberimizi bile yoktu. Bir insanı suçlarken; önce savunması ,istenir. Ama maalesef bunu yapmaktan acizler. Kongrenin gündem maddesini oluşturuyorlar. Tüzüğe aykırı kararlar alıyorlar. Bu arkadaşlar maalesef  kendi yetkilerinin sınırlarını bilmiyorlar. Bunların hepsini düzelteceğiz inşallah. Gaziantep antrenörlüğünü, TÜFAD Gaziantep Şubesi’ni hak ettiği saygın bir hale getireceğiz.

MUSA BAŞ


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantepspor Fatin Yılmaz TÜFAD Gaziantep Şubesi


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.