Bu haber 4223 kez okundu.

Cizre'den Oxford'a uzanan başarı hikayesi

Cizreli Dalmış, başarı hikayesini anlattı...

Modacı olmaya nasıl karar verdiniz?

Modacı olmaya küçük yaşlarda yapmaya karar verdim, elime geçirdiğim bütün kağıtlara, sokaktaki kirli kağıtlar dahil, resimler ve modeller çiziyordum. İlkokul 5 sınıfta sokakta kağıt yığını görmüştüm elimi atınca canım çok yanmıştı meğerse sonradan öğrendiğim akrep sokmuştu. Parmağım  baya şişmişti. Ağlayarak eve geldim, üstüne annem de enseme bir iki tokat attı ‘ne işin var kirli kağıtlarla sana kırtasiyeden istediğin kadar alalım ödevini yapmak için’ dedi ellerimin halini görünce ağlayıp durmuştu, sonra Ablam baktı, iğne ucuyla açarak sıkmıştı.

Defile dûzenlediniz mi?

Henüz daha defile yapmadım. Önümüzdeki ay defile yapmayı düşünüyorum. Hazırlık aşamasındayım bitince Ankara’da ilk defilemi yapacağım.

Cizreli bir genç olarak, Dünya Liderler zirvesi Oxford Sokrates  komitesi tarafından en iyi yönetici altın ödülüne layık görüldünüz, bu süreci biraz anlatabilir misiniz?

Ben daha küçük yaşlardan beri iş hayatına atılmış biriyim. Liseden sonra Bölgede ilk Sigorta Şirketini kurdum. 2000 yılında kurulan ve halen faaliyeti devam etmekte olan uluslararası 'Oxford Sokrates‘ En İyi Eğitim Şirketi Altın Ödülü’ ve ‘Yılın En iyi  Yöneticisi’ ödülünü çifte dalda ödül alarak tescillenmiş marka haline gelen Danışmanlık şirketinin Kurucusu ve Yönetim Kurulu başkanlığını yapmaktayım.

Ve bir sene sonra uluslararası Aristo Thales ödülünü de aldım.

Başarmak için hayal kurmak daha sonra da hayalin gerçekleşmesi için çaba göstermek gerekir.

Bu ödülden sonra hayatınızda değişiklikler oldu mu?

2000 senesinde bölgede ilk sigorta şirketini kurdum ve çalıştığımız sigorta tarafından Türkiye ikinciliği Güneydoğu Anadolu birinciliği ödüllerini de almıştım .

Küçük yaşta ödül almaya alışkın olduğum için çok fazla bir şey değişmedi. Aynı zamanda ben bir iş yaptım mı en iyisini yapmaya çalışırım.

Moda alanında ki hedefleriniz nelerdir?

Dünya markası olmak. Ünlü markalar arasında  adımızı duyurmak. Aynı kalitede daha uygun fiyatlara elbiseleri müşterilere ulaştırmak. Tekstil sektöründe maliyetler düşünüldüğü kadar değil. İnsanlar büyük markalara o kadar parayı sadece isme veriyor. İyi kalitede ve daha uygun fiyatlara elbise alınabileceğini kanıtlamak. Hayattaki vizyonum her zaman yaptığım işi en iyi yapabilmektir. Özgün trendlere uygun koleksiyon hazırlamadaki belli aşamaları titizlikle takip ediyorum.

Kaynak: BasNews


Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
Cizre Modacı Mehmet Sait Dalmış Oxford


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.