Bu haber 13935 kez okundu.

Gaziantep'te zabıta ekiplerine çirkin saldırı!

Terminaller ve Otoparklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gaziantep Şehirler arası Terminal İşletmesi’nde (GAŞTİ) görevlerini yerine getiren zabıta ekipleri taşlı, sopalı saldırıya uğradı. Özel bir taşıma firmasının personelleri, ağaçlardan kopardıkları dallar ve kaldırımdan söktükleri kilit taşları ile zabıta ekiplerine saldırdı. Olayda Mehmet Çomak ve Abdullah Yıldız isimli zabıta personelleri hastanelik oldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, olayı resmi sosyal medya hesabından duyurdu. Olayla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Karayolu Taşıma Kanunu ve Terminal Yönetmeliği’ne aykırı hareket ederek, taşımacılık yapan işletmelerin güzergahı olan terminal karşısında illegal olarak indir bindir yapan özel bir firmaya ait araç sürücüsü, Zabıta Personelleri tarafından kendisine yapılan sözlü ikazlara yanındaki şahıslarla birlikte saldırı ile karşılık vermiştir. Saldırıda yaralanan Mehmet Çomak’ın kafasına 10 dikiş atılırken, başına aldığı taş darbeleri ile kafatasında meydana gelen çatlak dolayısıyla ağır yaralanan Abdullah Yıldız adlı Zabıta Personeli yaşadığı hayati tehlike nedeniyle Beyin Cerrahi Servisi Yoğun Bakım Ünitesi’nde gözlem altına alınmıştır.

Zabıta Daire Başkanlığı Terminaller ve Otoparklar Şube Müdürlüğü’nde görev yapan Zabıta Personellerine yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, yasalara aykırı hareket eden araç sahipleri ve diğer saldırganlar hakkında gerekli yasal süreçlerin başlatılacağını kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.”


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep zabıta dayak GAŞTİ Mehmet Çomak Abdullah Yıldız Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gaziantep Şehirler arası Terminal İşletmesi


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.