Bu haber 1072 kez okundu.

ABD'de araştırmalar yapan Türk bilim adamından başarı tüyoları

SANKO Üniversitesi tarafından düzenlenen SANKONUK (SANKO Üniversitesi Onur Konuğu) Programı’nın konuğu olan Dr. Semir Beyaz, SANKO Okulları öğrencileriyle bir araya geldi. Dr. Beyaz, Abdulkadir Konukoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, başarı için her şeyden önce iyi bir insan olma, doğru bir hedef belirleme, odaklanma ve çok çalışma gerektiğini söyledi. SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Moleküler Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlker Saygılı, SANKO Koleji, Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Uğur Topuz, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte, başarı hikayesini anlatan Dr. Beyaz, “Başarı kolay elde edilen bir kazanım değildir. Koşulların oluşmasını beklemek yerine, önemli olan koşulları oluşturmaya çalışmaktır” şeklinde konuştu. Hatay’dan Harvard’a olan yolculuğunun zor ama başarılarla dolu sürecini öğrencilerle paylaşan Dr. Beyaz, bilimsel buluşları hakkında bilgiler vererek, “Bilimde başarı için uzun yıllar ve toplumsal destek şart. Hikayemde altını çizmek istediğim en önemli nokta ise başarıdan çok farkındalıktır” ifadelerinde bulundu 

Farkındalıktan kastının, insanın hayattan ne istediğini bilerek ve potansiyelinin bilincinde ama kendini kandırmadan bir amaç doğrultusunda çabalaması olduğunu anlatan Dr. Beyaz, "Geriye dönüp baktığım zaman en büyük kazanımlarımın, beni kendimle ilgili bir farkındalığa götüren yenilgiler ve yanılgılar olduğunu görüyorum. Başarmak için azim, hırs, çalışmak çok önemli ama hayatın tadını çıkarmak da önemli. Yani her şey dengeli olmalı” diye konuştu. 

Sunumunun ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Dr. Beyaz’a SANKO Koleji, Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Uğur Topuzarmağan takdim etti. 


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
SANKONUK SANKO Üniversitesi Dr. Semir Beyaz


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.