Bu haber 11326 kez okundu.

Korkunç cinayetin zanlısı yakalandı

Araban ilçesi Yeni Altıntaş Mahallesi Akbudak Caddesi'ndeki bir sürücü kursunda çalışan Sevda Betül Altıntaş (23) ile kursta görüştüğü Hasan Ç. (29) arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıkmış, kavganın büyümesi üzerine ise Hasan Ç., Sevda Betül Altıntaş’ı 7 bıçak darbesi ile ağır yaralamıştı.

Olayın ardından koşarak kurstan çıkan Hasan Ç.’ kaçarken, yaralı Altıntaş ise otomobil ile götürüldüğü Araban Devlet Hastanesinde yaşamını yitirmişti. Altıntaş’ı 7 kez bıçaklayarak öldüren cinayet zanlısı Hasan Ç., Araban İlçe Emniyet Amirliği ekiplerinin yoğun çalışması sonucu  yakalanarak gözaltına alındı. 

İlçe Emniyet Amirliğinde sorguya alınan zanlı, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Araban Adliyesi'ne gönderildi. Zanlı Araban Adliyesi Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak, Gaziantep L Tipi Cezaevine gönderildi. 

GÖNÜL İLİŞKİSİ İDDİASI

Öte yandan 29 yaşındaki Hasan Ç.’nin emniyetteki ifadesinde, Sevda Betül Altıntaş ile 3 yıldır gönül ilişkisi olduğu söylediği ileri sürüldü. Zanlının ifadesinde Altıntaş'ın kendisini oyaladığını düşündüğü için eline bıçak alarak, çalıştığı sürücü kursuna gittiğini ve aralarında çıkan tartışmanın sonucunda bıçaklayarak öldürdüğünü söylediği iddia edildi. 


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep araban sürücü kursu cinayet Yeni Altıntaş Mahallesi Sevda Betül Altıntaş hasan


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.