Bu haber 5589 kez okundu.

Zabıtanın seyyar satıcıyı dövdüğü iddiası yalan çıktı!

İki gün önce bazı ulusal ve yerel haber siteleri, yayınladıkları bir haberde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekiplerinin bir seyyar satıcıyı çevredeki vatandaşların gözleri önünde dövdüğünü ve seyyar satıcının aldığı darbeler nedeniyle bayıldığını iddia etmişti. Yayınlanan bu haber üzerine zabıta ekiplerine tepki yağmıştı; fakat Gaziantep Mega Haber’in ulaştığı güvenlik kamerası görüntüleri, zabıtanın seyyar satıcıyı dövdüğü iddiasının asılsız olduğunu açığa çıkarıyor.

>>>VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

OLAYIN ASLI…

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi’ne bağlı Akyol Mahallesi’nde bazı esnaflar, kaldırımın üzerindeki seyyar satıcıyı zabıta ekiplerine şikayet etti. Bunun üzerine belirtilen adrese gelen ekipler, seyyar satıcıya kaldırımı işgal etmemesi gerektiğini söyleyip hakkında gerekli işlemleri başlattı. Zabıta ekiplerine tepki gösteren seyyar satıcı, sattığı malzemeleri kırıp yere attı. Çevredeki vatandaşların ve zabıtanın çabalarına rağmen sakinleşemeyen seyyar satıcı kendinden geçip bayıldı.

Ekiplerin çağrısıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan seyyar satıcının astım hastası olduğu ve bu yüzden bayıldığı ortaya çıktı. Çevredeki iş yerlerinin güvenlik kamerası görüntüleri de olayın bu yönde geliştiğini kanıtlıyor. Öte yandan görgü tanıkları da seyyar satıcının darp edilmediğini ifade ediyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi zabıtasından bir yetkili, “Bizi haksız yere çok zor duruma düşürdüler. Hiçbir müdahalemiz olmamasına rağmen çok tepki aldık. Bu olayı çarpıtarak yayınlayan haber sitelerini gerekli mercilere şikayet edeceğiz” diye konuştu.

Tacettin BORAN


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep zabıta seyyar satıcı dayak akyol mahallesi tuğcan otel haberler gaziantep haberleri esnaf kaldırım


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.