Bu haber 7323 kez okundu.

Uşak'tan Gaziantep'e umutla geldi, hayatının şokunu yaşadı…

Nuri Gölcük, Uşak’ta inşaat işinde çalışan bir arkadaşının aracılığıyla Gaziantep’te yaşayan bir kızı istemeye karar verdi. Aracı, telefonda Nuri Gölcük ile kızın abisi olarak kendini tanıtan 'Kasap Şahin' lakaplı şahsı tanıştırdı. WhatsApp’dan kızın fotoğraflarını gören Gölcük’e, kızın da kendisini beğendiği, kabul ettiği ve bir hafta sonra Gaziantep’e gelip isteyebileceği söylendi.

Bunun üzerine Nuri Gölcük bir hafta sonra Uşak’tan yola çıkıp Besni’ye geldi. Gölcük, Besni’de önce akrabaları ile görüştü. Akrabaları bu duruma sıcak bakmasa da Gölcük, aracı ile tekrar görüştükten sonra tamamen ikna oldu. Daha sonra 'Kasap Şahin' ile görüşen Gölcük, tek başına Besni’den Gaziantep’e geldi.

TAKILAR TAKILDI, NİŞAN YAPILDI

Nuri Gölcük’ü Gaziantep Otogarı’nda ‘kızın abisi’ Kasap Şahin karşıladı. Beraber eve gittiler. Gelin adayı ile tanışıp konuştuktan sonra nişanın yapılmasına karar verdiler. Nuri Gölcük, adet gereği 9 cumhuriyet altını, yüzükler ve takım elbiseler aldı. Aynı akşam yüzükler takıldı, nişan yapıldı.

'Kasap Şahin', annesi, babası yaşlı ve hasta oldukları için tek başına Gaziantep’e gelen Gölcük’e gelini de alıp Uşak’a kendi arabası ile gidebileceklerini söyledi. Böylece gelini ailesi ile tanıştırabileceğini düşünen Gölcük kabul etti.

"ELİ BOŞ GİTMEYELİM, BAKLAVA AL"

Nuri Gölcük, gelin ve 'Kasap Şahin', Uşak’a giderken Adana’da mola verdiler. Planını daha önceden kurgulayan 'Kasap Şahin', Gölcük’e eli boş geldiklerini, en azından karşı baklavacıdan birkaç kilo baklava almasını rica etti. Baklavayı alan Gölcük, döndükten sonra beraber geldikleri otomobili yerinde göremedi. Bir süre bekleyen Gölcük dolandırıldığını o an anladı.

Nuri Gölcük, hayatının şokunu yaşayıp soluğu Adana Emniyeti’nde aldı. İfadeyi alan polis, Gölcük’ü Gaziantep Emniyeti’ne gönderdi.

Yaklaşık 15 bin TL parasının gittiğini söyleyen Nuri Gölcük, “Sonradan anladım ki bunlar başkalarını da dolandırmışlar. Benim başım yandı, başkalarının yanmasın” dedi.

Tacettin BORAN


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep evlenme dolandırıcılık evlenme vaadi nuri gölcük Uşak


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.