Bu haber 1489 kez okundu.

HKÜ ile Oğuzeli Kaymakamlığı arasında Mesleki Gelişim Protokolü imzalandı

Yenilikçi ve gelişimci bilim merkezi olarak çalışmalarını sürdüren Hasan Kalyoncu Üniversitesi eğitim projelerindeki çalışmalarını arttırıyor.Bu kapsamda eğitim işbirliği çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek HKÜ ve Oğuzeli Kaymakamlığı ile ortak bir eğitim işbirliği protokolü imzaladı. 

Kaymakam Eroğlu ve Rektör Yılmaz protokole imza attı 

Eğitim protokolüne ilişkin imzalar HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ile Oğuzeli Kaymakamı Rızvan Eroğlu tarafından atıldı. Protokol ile beraber HKÜ Eğitim Fakültesi Akademisyenleri, öncelikli olarak ilçede belirlenen ortaokullar ve liselerde ölçme ve değerlendirme çalıştayları düzenleyecek. Okul Temelli Mesleki Gelişim konusunda öğretmenlerin ve okulların eğitim-öğretim ihtiyaçlarının belirlenmesine ve karşılanmasına yönelik uygun görülen okullara, HKÜ tarafından okul danışmanlığı hizmetinin de sunulacağı protokolde, eğitim faaliyetlerine yönelik çalışma takviminin hazırlanmasında ise HKÜ ve Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordineli olarak çalışacak. Ayrıca protokol kapsamında HKÜ Eğitim Fakültesi öğretmen adayı öğrencilerin de “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi ile mümkün olan diğer uygulama dersleri ile Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilk-ortaokullara ve liselere stajyer öğrenci yönlendirmesi yapılacak. 

“Protokolün hayırlı ve verimli olmasını temenni ediyorum” 

İmza protokolünde, üniversite olarak toplum yararına projeler üretmenin önemine vurgu yapan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Hasan Kalyoncu Üniversitesi bölgenin ilk vakıf üniversitesidir. Kurulduğu günden bu yana yenilikçi ve girişimci olma özelliği ile vizyonunu sürekli geliştirerek ön plana çıkıyor. Üniversitelerin en önemli görevi eğitim-öğretim yapmaktır. Bununla birlikte topluma fayda sağlayan hizmetler vermek ve toplum yararına projeler üretmekte üniversitelerin görevleri arasındadır. Bu düşünceler doğrultusunda Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile Oğuzeli Kaymakamlığı arasında gerçekleşecek olan bu protokolün hayırlı ve verimli olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Hasan Kalyoncu Üniversitesi HKÜ Oğuzeli Kaymakamlığı Mesleki Gelişim Protokolü


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.