Bu haber 250 kez okundu.

Gaziantep yerel gazete manşetleri

PUSULA

TABİPLER BİRLİĞİ'NE 14 MART ŞOKU

Afrin operasyonuna karşı bildirisiyle tepkileri üzerine çıkan Tabipler Birliği’ne, Gaziantep Valiliği’nden ilk yaptırım geldi. Afrin operasyonuna karşı bildirisiyle tepkileri üzerine çıkan Tabipler Birliği’ne, Gaziantep Valiliği’nden ilk yaptırım geldi. Valilik, 14 Mart Tıp Bayramı programına Tabipler Birliği’ni dahil etmedi. Bu durum üzerine Tabipler Birliği alternatif kutlama yapma kararı aldı.

TELGRAF

YARDIM YAĞDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, iki çocuğu ile dram yaşayan görme engelli anne Mukaddes Topal’ın feryadına duyarsız kalmadı. Telgraf’ta yayınlanan ‘Hayatı karardı’ başlıklı haberin ardından harekete geçen Şahin, aileye ev eşyası ile nakdi yardımda bulundu.

HAKİMİYET

"İLK 24 SAAT PARA TALEP EDEN SUÇ İŞLER"

Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Hamza Ağca, kamu veya özel hastanelerin acil servislerine başvuran hastalardan ilk 24 saatlik dilim içerisinde para talep edilemeyeceğini dile getirdi. Basın toplantısı düzenleyen Ağca, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Konuya ilişkin gazetecinin sorusuna cevap veren Ağca, “Acil servislere başvuran vatandaşların ilgili sağlık kurumu ancak 24 saatin ardından poliklinik ve servis işlemleri için para talep edebilir. Bunun dışında para talep edilemez” dedi.

EKSPRES

"HASTANELER VE OKULLAR RİSK ALTINDA"

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk, 1999 Marmara Depremi’nden önce yapılan kamu kurum ve kuruluşlarına ait binaların olası bir deprem durumunda büyük riskler taşıdığını söyledi. Çeliktürk, “Özellikle yoğun olarak kullanılan okul ve hastaneler gibi kamu binaları 1999 Depreminin ardından çıkartılan deprem yönetmeliklerine uygun şekilde yapılmadığı için risk taşıyorlar. Bu yapıların güçlendirilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep yerel gazete manşet


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.