Bu haber 2042 kez okundu.

Şahinbey Belediye Başkanvekili Cuma Güzel'e 'Türkiye Birinciliği' ödülü

Şahinbey Belediye Başkanvekili Cuma Güzel, Siyaset Akademisi’ndeki Türkiye Birinciliği ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

CUMA GÜZEL KİMDİR?

20.09.1964 Gaziantep'te doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Gaziantep'te tamamladı.

1982 yılında ticaret hayatına atılarak ithalat ve ihracat yapmaya başladı. AK Parti Kurucuları arasında yer alan GÜZEL, 2003 yılında AK Parti Şehitkamil İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004 yılındaki yerel seçimlerde Şehitkamil Belediye Meclis Üyesi seçildi. AK Parti tarafından 2008 yılında başlattığı Yerel Yönetimler Siyaset Akademisi'nde aldığı puanla Türkiye ve Gaziantep 1'incisi oldu. 2008-2011 yılları arasında Ak Parti Şehitkamil İlçe Bşakanlığı görevini üstlendi. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ve GASKİ Spor As Başkanlığı yaptıktan sonra 6 yıl Şehitkamil Belediyespor Kulüp Başkanlığı görevini üstlendi.  

2014 Yerel seçimlerinde Şahinbey Belediye Meclis Üyesi seçildi. Aynı yıl Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başladı ve halen görevine devam etmektedir.

Cuma GÜZEL, ayrıca Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı ve Gaziantep Polis Teşkilatını Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. 

Cuma GÜZEL evli ve 4 çocuk babasıdır.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep haberleri


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.