Bu haber 6675 kez okundu.

Gaziantep ittifak dışı...

Ak Parti 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde güçlü illerde MHP ile ittifak yapmayacak.  Ak Parti’nin ittifak dışında bıraktığı illerin başında yüzde60’ı geçen oy oranıyla  büyükşehir belediyesini kazandığı Gaziantep geliyor. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “ Gaziantep’te ittifak yapmamız mümkün görünmüyor. Bu ilimizdeki mevcut belediye başkanlarımız çok iyi çalışıyorlar. Anketlerde iyi çıkıyor” dedi.
 
2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde buluna Bekir Bozdağ, güçlü oldukları il ve ilçelerde MHP ile ittifak yapmayacaklarını CHP’nin güçlü olduğu illerde ittifakın söz konusu olabileceğini söyledi.
 
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAK
 
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Yerel seçimler daha önce söylediğimiz gibi zamanında yapılacaktır. Cumhurbaşkanımız da bu konuda çok kararlı. Yerel seçimlerde ittifak konusunda fikrimiz net değil. Ancak, yerel seçimlerde büyük ihtimalle sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, mevcut belediye başkanlarımızın çoğunun başarılı olması ve belediye başkanlarının görevden alarak, değişim uygulatması kamuoyuna da çok iyi yansıdı. Anketlerde de öyle çıkıyor” diye konuştu.
 
ANKETLERDE DE ÇOK İYİ ÇIKIYORLAR
 
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti’nin yerel seçimlerde düşük oy alacağı, bu nedenle Cumhurbaşkanın seçimleri öne çekmek istediği iddialarını da yalanlayarak şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimleri öne çekmek istiyor diye bir dedikodu vardır. Bence, AK Parti yerel seçimlerde kesinlikle düşük oy almaz. Alması için de bir neden de görmüyorum. Mevcut belediye başkanlarımız şu an başarılı bir şekilde çalışıyorlar. Anketlerde de çok iyi çıkıyorlar. Ancak, bazı yerlerde iki dönemden fazla belediye başkanlığı yapanlar vardır. Bunlarda bir değişime gideceğiz. Bunları bir metal yorgunu olarak da görüyoruz. Ama şu gerçeği de söyleyelim ki, anketlerde ve halkın gönlünde taht kuran başkanlarımızı mutlaka iki dönem şartı da olsa tekrar göreve getirmeyi Cumhurbaşkanımız düşünebilir. Ayrıca, belediye başkanlarımızın başarılı AK Parti’nin yerel yönetimlerinin de oy oranlarının da iyi olduğunu da söyleyebilirim. Yüzde 50’yi çok rahat geçeceğiz.”
 
İTTİFAK SIKINTILI İLLERDE
 
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, geçmiş seçimlerde sıkıntı yaşadıkları illerde önemli tedbirler alacaklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Sıkıntılı yerlerde ise yine büyük tedbirler alacağız. Belediye başkanlarının değişimi tabanda olumlu karşılandı. Yerine gelen arkadaşlarımız ellerinden gelenleri yapıyorlar. FETÖ faktörü en güçlü olduğu dönemlerde 2014 yerel seçimlerinde yüzde  45,5 oy oranına sahip olduk. Bence köprünün altında çok büyük sular geçti. Tüm anketlerimizde de yüzde  55 dolayında yerel seçimlerde oy oranımız çıkıyor. Tabi seçim zamanı geldiğinde her şey değişebilir. Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir.  MHP ile Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği ittifak işbirliğimiz çok iyi yansıdı. Bizim en çok durduğumuz İstanbul ve Ankara’da ne yapacağımız. Buralarda kendi aramızda MHP ve diğer partilerle ittifak da yapabiliriz.”

GAZİANTEP’TE İTTİFAK YOK!
 
Başta Gaziantep olmak üzere başarılı oldukları bir çok ilde ittifak düşüncelerinin bulunmadığını kaydeden Bozdağ, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Güçlü olduğumuz yerlerde kesinlikle ittifak düşünmüyoruz. Bu illerin başında Kocaeli, Sakarya, Şanlıurfa, Gaziantep, Konya, Kayseri, Samsun, Antalya, Kahramanmaraş, Denizli, Malatya, Trabzon, Erzurum ve Ordu’da ittifak yapmamız mümkün görünmüyor. Bu illerin mevcut belediye başkanları da çok iyi çalışıyorlar. Anketlerde iyi çıkıyor. MHP’nin kaleleri olan Adana, Mersin ve Manisa gibi CHP’nin güçlü olduğu yerlerde İzmir, Hatay, Tekirdağ, Edirne, Aydın ve Eskişehir gibi illerde MHP ile ittifak yapmayı düşüncesi içerisinde olabiliriz. Şartlarımızı ortaya koyarız. O gün MHP ile bu konuları tekrar tartışırız. Bana göre buna ek olarak seçim ortada olan Hatay’da da işbirliklerine de gidebiliriz”

Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
AK Parti Gaziantep


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.