Bu haber 3789 kez okundu.

Gaziantep'e 2. devlet üniversitesi... İsim arayışları başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’e 2. devlet üniversitesi sözü verdi. Kapatılıp GAÜN’e devredilen Zirve Üniversitesi’nin, sürekli geriye gitmesi nedeniyle, GAÜN’den ayrılmasına karar verildi. Yeni devlet üniversitesine yer aranıyor.

Ak Parti Gaziantep 6. Olağan il kongresine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada devlet üniversitesi ile ilgili önemli bir müjde verdi. Erdoğan, Gaziantep’e 2. devlet üniversitesi yapılacağını açıkladı.

KAMPÜS HAZIR, YER HAZIR

Erdoğan, Gaziantep’te bir devlet üniversitesinin bulunduğunu belirterek, “ Gaziantep'e 2. devlet üniversitesi yakışmaz mı? Zaten binası kampüsü hazır. Binaları altyapısı hazır. Geriye ismini koyup, tabelasını asıp, eğitime başlamak kalıyor. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

GAÜN’E DEVREDİLMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünü verdiği 2. devlet üniversitesi kapatılan Zirve Üniversitesi olacak. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, Zirve Üniversitesi, FETÖ ile bağı nedeniyle kapatılmıştı. Zirve Üniversitesi, olduğu gibi Gaziantep Üniversitesi’ne devredilirken, 2 yıldır GAÜN’e bağlı “15 Temmuz Yerleşkesi” adıyla hizmet veriyor.

BAŞARI SAĞLANAMAYINCA…

Kapatılan Zirve Üniversitesi, kampüsü ve hazır öğrencileriye birlikte Gaziantep Üniversitesi’ne devredildikten sonra ilerleme kaydedemedi. Üniversitede beklenen başarının sağlanamaması ve GAÜN’ün bir çok istatikse geriye gitmesinin ardından, hükümet Gaziantep’e 2. devlet üniversitesini kurma kararı aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son Gaziantep programında 2. devlet üniversitesinin kararını verirken, üniversitenin 2018-2019 akademik yılına yetişmesi bekleniyor.

İSİM ARANIYOR

Gaziantep’e 2. devlet üniversitesinin kurulmasının kesinleşmesi ile birlikte, isim arayışları da başladı. Gaziantep Üniversitesi’nden ayrılıp kurulacak olan olan üniversitenin isminin ne olacağı merakla bekleniyor.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep devlet üniversitesi zirve üniversitesi


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.