Bu haber 626 kez okundu.

Şehitkamil Belediyesi gençlik kütüphanelerinin ilki hizmete girdi

Geçtiğimiz ay Şehitkamil Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında imzalanan kültürel işbirliği hizmet protokolü kapsamında ilk kütüphane Prof. Dr. Necmettin Erbakan Sosyal Tesisi bünyesinde ‘Gençlik Kütüphanesi’ adıyla oluşturuldu. Yaklaşık 2 bin kitaplık nitelikli kütüphanenin yanı sıra öğrenciler için oluşturulan bilgisayar donanımlı sınıflarda internet ortamında elektronik kitaplara ulaşma imkanı sağlanıyor. Öğrencilerin ders çalışmaları, ödevlerini ve araştırmalarını yapmaları için kütüphanede alanında uzman öğretmenler tarafından teknik destek veriliyor.
 
Ayrıca, gençlerin fiziki ve sosyal gelişimlerine yardımcı olmak üzere Gençlik Kütüphanesi içerisinde satranç, masa tenisi gibi sportif ve sosyal etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Fadıloğlu, hizmete sunulan Gençlik Kütüphanesini inceledi. Amaçlarının, öğrencilere nitelikli bir ortamda ders çalışma imkanı sunma olduğunu vurgulayan Fadıloğlu, “Yeni yaptığımız bir düzenlemeyle ‘gençlik kütüphaneleri’ adı altında yeni bir konsept oluşturduk. Özellikle öğrencilerimizin sanal alemden de faydalanmaları adına bilgisayar sınıfları ve bunun yanı sıra da hem Türk klasiklerinin hem de dünya klasiklerinin ve diğer nitelikli kitapların bulunduğu bir kütüphane oluşturduk. Amacımız çocuklarımızın okuldan arta kalan zamanlarda buraya gelerek sağlıklı bir ortamda öğretmen gözetiminde isterlerse ders çalışabilecekleri isterlerse de internet ortamında araştırma yapabilecekleri nitelikli bir mekan oluşturmaktı. Öğrencilerimizin sosyalleşmek ve eğlenmeleri adına da bir bölüm oluşturduk.
 
Öğrencilerimiz bir yandan öğrenecekler bir yandan da arkadaşlarıyla birlikte keyifli ve eğlenceli anlar yaşayacak. Bu konseptte oluşturduğumuz gençlik kütüphanelerini ilçemizin farklı noktalarına yapmayı sürdüreceğiz. Çocuklarımız bu imkanlardan daha fazla faydalansın diye ilçemizde 20 adet gençlik kütüphanesi oluşturmayı hedefliyoruz. Şimdiden öğretmenlerimize çocuklara yönelik özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Velilerimize de teşekkür ediyorum. Velilerimiz, çocuklarını bizlere emanet ediyorlar. Eğitime destek vermek adına bu tür faaliyetlerimizi aralıksız devam ettireceğiz” dedi.

Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.