Bu haber 1210 kez okundu.

KİM OLACAK!

İlçe kongrelerini tamamlayan Ak Parti'de tüm gözler il başkanlığına çevrildi. Eyüp Özkeçeci'nin durumunun henüz netlik kazanmaması nedeniyle il başkanlığına bir çok isim dillendiriliyor. Menderes Karaduman, Hakan Aslansoy, İrfan Çeliktürk, Hayri Kamalı, Bekir Öztekin adı öne çıkan adaylar...
 
Ak Parti'de merakla beklenen Şahinbey ve Şehitkamil ilçe kongrelerinin ardından, sonucu merakla beklenen il başkanlığı konusu 1. gündem oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yapılacak olan il kongresi, Mart ayı içerisinde gerçekleşecek.
 
Gaziantep'in durumu görüşüldü mü?
 
Edinilen bilgiye göre, Genel Merkez kongre sürecinin başlamasından sonra, Gaziantep ile ilgili olarak hep ilçeleri gündemine aldı. Özellikle Şahinbey ve Şehitkamil kongre süreçlerinin çok uzaması nedeniyle, il başkanlığı ile ilgili karar bir türlü alınamadı. Her iki metropol ilçenin kongrenin tamamlanmasının ardından, teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Gaziantep İl Başkanlığı konusunu gündemine yeni aldı.
 
Özkeçeci'nin durumu belirsiz...
 
Mevcut Başkan Eyüp Özkeçeci'nin, 6. Olağan kongrede görev devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. Genel merkezin, devam edilecek il başkanlıklarını açıklamasına rağmen, Gaziantep'in açıklanmaması, il başkanının durumunun belli olmadığı yönündeki iddiaları güçlendiriyor. Eyüp Özkeçeci ile devam edip etmeme konusunda kararsız olan genel merkezin, Gaziantep'le ilgili yapacağı çalışmalar belirleyici olacak.
 
Vekilliği de düşünüyor
 
Genel merkezin kendisi hakkında karar vermediği Eyüp Özkeçeci'nin de il başkanlığı konusunda net tavır ortaya koymadığı gözleniyor. Kongreler sürecinin başladığı ilk günlerde "İl başkanlığına adayım" diyen, ancak bu sözünün genel merkezde yanlış anlaşılması nedeniyle geri adım atan Eyüp Özkeçeci'nin, milletvekilliği planı yaptığı da iddia ediliyor. Özkeçeci'nin, genel merkezle yapacağı görüşmede, adaylığı konusunda net yanıt alamazsa, aday olmayıp, 2019 seçimlerine hazırlanacağı belirtiliyor.
 
Karar Cumhurbaşkanı'nda...
 
Gaziantep konusunda ana belirleyici unsur Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Erdoğan'ın, karar verirken öncelikli olarak parti dışında görev alan kendisine bağlı ekibinin vereceği raporun çok önemli olduğu öğrenildi. İl ve bölge koordinatörü raporu, kanaat önderleri ve STK görüşleri, milletvekilleri değerlendirmesi, dar kapsamlı temayül ile seçim sonuçları da il başkanlığı konusunda belirleyici etkenler. Erdoğan, bizzat katılacağı Gaziantep İl kongresinde,  Gaziantep'i kucaklayan, partiye güç katacak bir yönetim oluşmasını amaçlıyor.
 
İşte adı geçenler
 
Eyüp Özkeçeci ile ilgili kararın henüz verilmemesi, il başkanlığı planlayan adayların elini de güçlendiriyor. Her ne kadar şu ana kadar ortaya net bir isim çıkmamış olsa da, Ak Parti kulislerinde çok fazla isim zikrediliyor. Bu isimler arasında İl Genel Meclisi'nin son başkanı ve parti kurucusu Menderes Karaduman, eski Teşkilat Başkanı Hakan Aslansoy, Şahinbey eski İlçe Başkanı Hayri Kamalı, Oğuzeli Belediyesi eski Başkanı Bekir Öztekin ve sanayici İrfan Çelikaslan ismi ön plana çıkıyor. 

Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.