Bu haber 7470 kez okundu.

Esnafın 'sarı çizgi' isyanı!

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi Hoşgör Mahallesi Hoşgör Camii civarında esnafın tepkisini çeken bir uygulama hayata geçirildi. Bugün iş yerlerini açan esnaf, zabıta ekiplerinin yaptıkları ‘sarı çizgi’ uygulaması karşısında şoke oldu. Zabıta ekipleri, çok sayıda iş yerinin önüne sarı çizgiler çizdi.

Uygulamanın ne olduğu başta anlaşılamasa da kısa bir süre sonra, çizgilerin esnafın eşyasını dışarı çıkarmaması amacıyla çizildiği ortaya çıktı.

NEDEN ŞİMDİ?

İş yerlerinin önüne çizgiler çizilmesine tepki gösteren esnaf, zaten zor şartlar altında işlerini yürüttüklerini, bu uygulama ile işlerinin daha da kötüye gideceğini söyledi. Bazı esnaflar da dikkat çeken bir konuya değindi.

‘Seçimlere yaklaşırken bu ve buna benzer uygulamaları hayata geçirerek esnafın tepkisini kim neden çekmek istesin?’ sorusunu soran esnaf, “Sarı çizgi yasal olabilir ama neden şimdi uygulanıyor? Bunu anlamak mümkün değil. Şimdiye kadar bu uygulamayı yapmayan belediyenin seçime bir yıl kala neden yaptığını anlamakta güçlük çekiyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Şahinbey Belediyesi zabıta yetkililerine ulaşıp konuyla ilgili aldığımız bilgilere göre, ‘sarı çizgi’ uygulamasını Büyükşehir Belediyesi ile Şahinbey Belediyesi birlikte hayata geçirdi. Esnafın tepkisi ile ilgili de yetkililer, uygulamanın kaldırım işgalinin önüne geçilmesi amacıyla başlatıldığını ifade etti.

Haber Merkezi


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep esnaf sarı çizgi zabıta şahinbey belediyesi haberler gaziantep haberleri


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.