Bu haber 3552 kez okundu.

Valilik ve Başsavcılıktan 'okulda pompalı tüfekle saldırı' iddiası ile ilgili açıklama

Valilik ve Başsavcılıktan 'okulda pompalı tüfekle saldırı' iddiası ile ilgili açıklama

Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, okulda pompalı tüfekle saldırı' iddiası ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

 

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Şehitkamil İlçemiz Hacıbaba Mahallesi Farabi Caddesi 2 no’lu sokakta Nezihe Osman Atay orta

okuluna 100-150 metre uzaklıkta gerçekleştirilen bir düğünde Şüpheli (K.Ö) tarafından pompalı 

tüfekle yere doğru ateş edilmesiyle etrafa dağılan saçmalardan (H.H.) (Z.C), (H.C), (E.Ö) (H.Ö) ve

(R.Ö) adlı vatandaşlarımız hafif şekilde yaralanmışlardır. Yaralılarımız tedavi edilmek üzere hastaneye sevk edilmiş olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Olayın şüphelisi (K.Ö)’nün yakalanması için gerekli çalışmalar sürdürülmektedir. Bazı basın yayın organlarındaki haberlerde geçen “okul bahçesinde pompalı dehşeti, okula saldırı”

ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

 

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

 

"27.12.2017 günü saat 18.30 sıralarında ilimiz Mithatpaşa Mahallesi Farabi Caddesi üzerinde bulunan bir ilkokul yanında ateşli silahla (pompalı av tüfeğiyle) yaralama olayının olduğu ve yaralıların hastaneye intikal ettirildiği olayla ilgili olarak yapılan araştırmalar neticesinde olay yerinde yapılan sokak düğünü sırasında şüpheli şahsın düğün sırasında pompalı tüfek ile yere doğru ateş etmesi üzerine tüfekten çıkan saçmalar ile (6 kişi) mağdurların basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandıkları anlaşılmıştır, olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır."


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.