Bu haber 938 kez okundu.

TEKE VE YILMAZ ADAY OLACAK

Ak Parti’de aylardır beklenen Şahinbey ve Şehitkâmil ilçe kongrelerinin tarihi kesinleşti. Şahinbey İlçe Kongresi 6 Ocak, Şehitkâmil İlçe Kongresi de 7 Ocak da yapılacak. Kongrede Şahinbey’den Hasan Teke, Şehitkâmil’den Mehmet Yılmaz’ın aday olmasına karar verildi. Kongreye tek liste halinde gidilecek.
 
AK Parti Şahinbey ve Şehitkamil kongre tarihlerinin belli olmasının ardından Ankara’ya çağırılan adaylar mülakata alındı. Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Başkan Adayları mülakatta ter döktüler. Her iki ilçeden 4'er kişi dün mülakat için Ankara’ya gitti.
 
ADAY ADAY SAYISI 4’E DÜŞTÜ
 
Yaklaşık bir ay önce Bölge Koordinatörü Metin Bulut aday adaylarının mülakatı üzerine Genel Merkezinin yeterli kriterleri bulmadığı gerekçesiyle mevcut adayları veto etmeleri üzerine yeniden Şahinbey için 12 Şehitkamil için ise 13 aday başvurusu yapıldı. Daha sonra aday aday sayısı 4’e indirildi. 4 adayda dün Ankara çağrıldı.
 
HEYETTE KİMLER BULUNUYOR?
 
AK Parti Şahinbey ve Şehitkamil kongre tarihlerinin belli olmasının ardından Ankara’ya çağırılan adaylar mülakata alındı. Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Başkan Adayları mülakatta ter döktüler. Mülakata AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, başkanlık etti. Mülakatta ayrıca Bölge Koordinatörü Metin Bulut ve Gaziantep Koordinatörü Mahmut Sami Mallı yer aldı.
 
KİMLER ANKARA ÇAĞRILDI?
 
AK Parti Gaziantep Merkez ilçe Şahinbey ve Şahinbey ilçe başkanlığı için Ankara'ya mülakat için çağrılanlar arasında Şahinbey'den Ali Kazcı, Bekir Aslan, Semih Simitçi ve Hasan Teke ile Şehitkamil'den Hilmi Teymur, Mehmet Yılmaz, Hüseyin Çolak, Sait Kılıç ve Talip Esen ile Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci yer aldı.
 
KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU
 
Adayların belirlenmesinin ardından Ak Parti’de aylardır beklenen Şahinbey ve Şehitkâmil ilçe kongrelerinin tarihi de kesinleşti. Şahinbey İlçe Kongresi 6 Ocak, Şehitkâmil İlçe Kongresi de 7 Ocak da yapılacak. Kongrede tek liste halinde gidilecek.   Şubat ayı içerisinde de il kongresinin yapılması bekleniyor.

Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.