Bu haber 7532 kez okundu.

Aynı kafeste 105 tür kuş

Kakariki Papağanı, Mavi Altın Ara Papağanı, Beyaz Kakadu, Tukan, bülbül ve kanarya çeşitlerinin yanı sıra keklik ve yırtıcı kuşların da bulunduğu Gaziantep Hayvanat Bahçesine her mevsim ziyaretçi akını devam ediyor.
 
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, “Gaziantep Hayvanat Bahçesinde bulunan Kuş Cenneti isimli kafeste burada birbirinden farklı yaklaşık 105 tür kuşumuz bulunmaktadır. Bu türlerin büyük çoğunluğunu özellikle egzotik papağan denilen kuşlar oluşturmaktadır. Bu türler arasında, kırmızı ve sarı ara papağanlar, rozella ve amazon papağanları gibi birçok türümüz bulunmaktadır. Bunların yanı sıra muhabbet kuşları, keklikler, güvercin ve bülbül çeşitleri gibi toplamda 105 tür kuş bulunmaktadır. Ve bu kuşlar ziyaretçilerimizin büyük ilgisini çekiyor’’ ifadelerini kullandı.
 
Kafeste bulunan her farklı türün beslenme ve ortam ısısının farklı olması gerektiğini vurgulayan Özsöyler, “Genelde kuşlarımızın ana menüleri tuzsuz dakota çekirdeğidir. Bunların yanı sıra bugünlerde havaların soğumasıyla birlikte kuşlarımıza enerji verici üzüm türleri ile vitamin ve minareller verilmektedir. Yaz aylarında ise meyve çeşitleri ile menülerini destekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.