Bu haber 1517 kez okundu.

Akademisyenler rehber öğretmenlerle buluştu

Sempozyum, Gaziantep Şahinbey İlçesi Şube Müdürü Osman Türe’nin açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından HKÜ Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. O. Tolga Arıcak, Doç. Dr. Ş. Senem Başgül, Yrd. Doç. Dr. Cemre Tatlı, Uzm. Psk. Murat Dinçer sunumlarını gerçekleştirerek rehber öğretmenlere önemli konularda seminer verdi. Sempozyuma katılımın ve ilginin yoğun olduğu gözlemlenirken, önemli konular ele alınarak çeşitli tespitler değerlendirildi. Sempozyumun, şehrin eğitim kalitesine katkı sağlamak, okul da eğitim veren rehber öğretmenlerini akademik alanda rehberlik çalışmaları yapan bilim insanları ile bir araya getirmek amacıyla gerçekleştirildiği belirtildi. Bu amaçla HKÜ Öğretim Üyeleri ile bir araya gelen rehber öğretmenler, bilim insanlarından önemli konularda eğitimler aldı.
 
Doç. Dr. Ş. Senem Başgül’ün, “Zorbalığın ve Mağdur Olmanın Sebepleri ve Yaşandığı Alanlar” konulu sunumu ile başlayan sempozyumda, Prof. Dr. O. Tolga Arıcak “Siber Zorbalık” Uzm. Psk. Murat Dinçer “Ailede Neler Oluyor?” Yrd. Doç. Dr. Cemre Tatlı “Çatışma Çözme ve Akran Danışmanlığı” konularında seminerler gerçekleştirdi.
Soru cevap şeklinde devam edilen sempozyumda konuşmacılar kendi uzmanlık alanları, rehberlik alanında akademik çalışmalar, dünyadaki gelişmeler, rehber öğretmenlerinin öğrenci, veli, öğretmen üçgeninde dikkat etmeleri gereken hususlar, rehberlik birimlerinin diğer ülkelerde nasıl çalıştığı ve güncel gelişimi hakkında önemli bilgiler aktardı. Önemli konuların konuşulduğu ve incelendiği sempozyum, HKÜ Öğretim Üyelerine Erdem Koleji Genel Müdürü M. Örfi Sönmez’in hediye taktimi ile son buldu.

Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.