Bu haber 2504 kez okundu.

Hayat Kreş ve Gündüz Bakımevi 2. Şubesini Açtı

Hayat Kreş ve Gündüz Bakımevi 2. şubesini Antepia’ da açtı. 2016 yılında Duisburg bulvarında eğitim hayatına başlayan ‘Hayat Kreş ve Gündüz Bakım Evi’ 2. şubesi olan ‘Antepia Hayat Kreş ve Gündüz Bakım Evi ‘ ni eğitime açtı.

Kurucu Müdür İbrahim Hakan DEMİRKAN’ın Açıklaması
 
Hayat Kreş ve Gündüz Bakımevleri eğitim hayatına 2016 yılında Duisburg şubesi ile başladı ve 2017 yılı itibari ile yoluna istikrarlı bir şekilde Antepia Şubesi ile devam etmektedir. Benimsediğimiz eğitim programımız ile, sevgi, mutluluk, doğallık, samimiyet gibi iyiliğe ve güzelliğe dair ne varsa hepsini üzerinde toplayan en güzel vasıflarla donatılmış, mükemmel olarak dünyaya gelen çocuklarımızın mükemmelliklerinin artarak devam ettirilmesine destek olmaktayız. Çocuklarımızı bir kalıba sokmak için onları deyim yerindeyse örsten geçirmiyor, ilgi, alaka ve yeteneklerine göre gelişimlerine katkı sağlıyoruz. 
Çocuklarımızı dört duvar arasında tutup, onları her gün aynı şeyler ile doldurup, bir gün öncesi ile aynı olarak evlerine göndermekten çok uzağız. Onlar için özel hazırlanmış hobi bahçelerinde, kendi ekim alanlarında tohum ekip her gün onun gelişimini gözlemliyor ve kendi yetiştirdikleri ürünler ile yemeklerini yiyorlar. Kahvaltılarını ise yine kendilerinin beslediği tavukların yumurtaları ile yapıyorlar. Onların kullanımına sunulan, açık-kapalı Yüzme Havuzları, Zumba ve Jimnastik Salonu, tenis kortu, basketbol - futbol sahaları, Meyve ağaçlarıyla dolu geniş piknik alanı ile sosyal bir dünya sunuyoruz. Çocuklarımıza hayatı “Hayat”ta öğretiyoruz.
 
Okulöncesi eğitim, geçiştirilecek bir dönem değil, bilakis bu dönemde yapılacak en küçük yanlışın yıllar geçtikçe büyüyeceğini ve kapanmaz yaralar açacağını biliyoruz. Bunun için kurum doktor ve hemşiremiz, alanında uzman kuruluş müdürlerimiz, kurum psikoloğumuz, deneyimli grup öğretmenlerimiz, müzik öğretmenimiz, İngilizce öğretmenimiz, değerler eğitimi öğretmenimiz, zeka oyunları eğitmenimiz ve özel aşçılarımız ve ile bizler küçük zihinler için, içinde “Hayat”olan kocaman bir dünyayız. 
Kurum psikoloğu ve alanında uzman eğitimcilerimiz ile kısıtlı imkan ve olanaklar ile 2-6 yaş aralığındaki çocuklarımızın, yetenek ve zekalarını yaptığımız testler ile görebiliyor ve takip ediyoruz ama bunun devamlılığı olan ilkokul ve ortaokul sürecine müdahil olamıyoruz. Üstün zekalıların eğitimi için kritik dönem 4-12 yaş aralığıdır. Bu engeli kaldırmak adına üstün zekalı çocuklarımızı topluma, millete ve medeniyetimize kazandırmak için, üçüncü eğitim yılımızı kreş eğitimin yanında ilk ve ortaokulu kapsayan HAYAT OKULLARI projemiz ile taçlandırmak istiyoruz.
İnanıyoruz ki bir yıl sonrasını düşünen tohum eker, on yıl sonrasını düşünen fidan diker ama yüzyıllarsa hesaplanan o zaman kendini bilen, tarihinden kuvvet alan çocuklar yetiştirilir. 
Bu duygu düşünceler ile açılmış olan kurumumuz, yeni eğitim hayatına başlayan kurumumuz ve açılacak olan kurumlarımız vatana, millete ve insanlığa hayırlı olsun. Her zaman dediğimiz gibi “Hayat Size Güzel”.
 

Açılışa Katılanlar:
Oğuzeli Belediye Başkanı: Mehmet Sait KILIÇ
25.Dönem Gaziantep Milletvekili: Av.Ertuğrul Tolga ORHAN
Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı: Mehmet ÇOBAN
MHP Şehitkamil İlçe Başkanı: Aziz YÜCEL ve Yönetim Kurulu Üyeleri
Gaziantep’in Önemli Siyasi İsimlerinden Fevzi KOÇOĞLU
Hayat Vakfı Gaziantep İl Başkanı: Ecz.Murat EKMEKÇİ
Sof Cerit Obaları Dernek Başkanı: Memik AKTAŞ
Artıelli Group İcra Kurulu Başkanı CEO: Dr.İnş.Yük.Müh. Mehmet Haluk GÖĞÜŞ
Artıelli Group Bilgi Sistemleri Grubu Başkanı CIO: İnş.Müh. İsmail AYDIN
İnşaPORT İnşaat Platformu Editör Grubu
Demirkan Ailesi İleri Gelenlerinden: İbrahim Halil DEMİRKAN
Hayat Kreş ve Gündüz Bakımevleri Ailesi:
Kurucu Müdür: İbrahim Hakan DEMİRKAN
Kurum Doktoru: Dr.Turan KÖROĞLU
Duisburg Hayat Kuruluş Müdürü: Özlem ÖZHAYTA
Antepia Hayat Kuruluş Müdürü: Şeyda DELEN
Halkla İlişkiler Müdürü: Nilgün TAŞAR
Kurum Psikoloğu Yunus Emre YILMAZ
Eğitim Koordinatörü: Raziye GÜLPINAR
Müzik Öğretmeni: Mihriban GÜRBÜZ
İngilizce Öğretmeni: Beyza BAŞCIL
Değerler Eğitimi Öğretmeni: Beyza SARICA
Zeka Oyunları Öğretmeni: Emre YILMAZ
 
Sınıf Öğretmenleri:
1-Nurseda KARACA
2- Buse Gamze KARCI
3- Merve POLAT
4- Sema ALAGÖZ
5- Ebru SATICI
6-Betül KORKMAZ
 
Aşçılarımız ve İkram Personellerimiz:
1-Melehat ÇOBAN
2-Zehra YILDIRIM
3-Hatice GÖKLER
4-Aslı KOSKA

Kuruluş Gayemiz Öğrencilerimiz, Kıymetli Velilerimiz 
 

Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.