Bu haber 4966 kez okundu.

Bu gurur Türkiye'nin, bu gurur Şahinbey'in

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Ampute Avrupa Futbol Şampiyonası'nda finalde İngiltere'yi 2-1 yenen Türkiye, Avrupa şampiyonu oldu. Ay-Yıldızlılarımız'a şampiyonluğu getiren golleri Ömer ve Osman kaydetti. 2015'in ardından bir kez daha Avrupa şampiyonu olan Milliler'in Vodafone Park'ta oynanan mücadelesinin binlerce kişi izledi.

İstanbul’da düzenlenen Avrupa Ampute Şampiyonası’nda rakiplerini tek tek geçerek, Avrupa’nın en büyüğü olan Türkiye Ampute Futbol Milli takımı 80 Milyon insanımıza bu gururu yaşatırken, Gaziantep’ten Şahinbey Belediyesi ise Milli Takım kadrosunda bulunan 6 sporcusuyla daha büyük bir gururu yaşadı. Milli takımımızın oynadığı ve 2-1 kazandığı İngiltere karşılaşmada kadroda Şahinbey Belediyespor’dan Fatih Karakuş, Alican Kuruyamaç, Mehmet Yunsur, Feyyaz Gözaçık, Fatih Şentürk, ve Rahmi Özcan yeraldı.

Avrupa Şampiyonu olan Ampute Futbol Milli takımımız büyük bir gurur yaşarken, bu gururu Vodafona Park’ta yaşayanlar arasında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey Belediyespor kulüp başkanı Cuma Güzel de vardı. Tahmazoğlu, kazanılan şampiyonluktan dolayı guru duyduğunu ifade eden Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cuma Güzel, "Müthiş bir geceydi. Türkiye'ye büyük bir gurur yaşatan Ampu'te Futbol Milli Takımı'mızı gönülden kutluyorum.  Şampiyon kadroda Şahinbey Belediyespor Kulübü’nden 6 oyuncumuzun bulunması bizleri hem mutlu etti hem de gururlandırdı. Başta ülkemiz olmak üzere; Gazi şehrimizi ve özellikle de Şahinbey İlçemizi en güzel şekilde temsil ettiğimiz için mutluyuz” dedi.

MUSA BAŞ


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
A Milli Ampute Futbol Takımı


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.