Bu haber 10578 kez okundu.

AK Parti Şahinbey ve Şehitkamil'de Flaş karar!...

Ak Parti’de Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkanları için kritik bir karar alındı. Genel merkez, büyükşehirlerin metropol ilçe ve il kongrelerini şubat ayına kadar dondurdu. Bu karara göre Hakan Kurt ve Halil Uğur 2018 Şubat ayına kadar görevlerinin başında kalacaklar.

 

Hafta başında Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkanlarıyla devam edilmemesi yönünde alınan kararın ardından, Ak Parti’de dün çok önemli gelişmeler yaşandı. Genel merkez, büyükşehirlerin il ve metropol ilçe kongrelerini erteledi. Bu kararla birlikte, mevcut başkanlar Şubat ayına kadar görevlerine devam edecekler.

 

ADAY OLAMAYACAKLARDI

 

Edinilen bilgiye göre, Ak Parti genel merkeze, hafta başında yaptığı değerlendirme toplantısında, Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt ve Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur’un yeni dönemde aday olmamalarını isteyip, kendilerine hizmetleri nedeniyle teşekkür etmişti. Her iki başkanın kongreye kadar görevine devam edeceğini belirten genel merkez, ilçe kongrelerini ise Ekim ayı içerisinde tamamlamayı planlıyordu.

 

YENİ BAŞKANLAR ARANIRKEN…

 

Genel merkezin, iki ilçe ile verdiği şok kararın ardından, herkes yeni ilçe başkanlarının kim olacağını merak ediyordu. Şahinbey ve Şehitkamil’de bir çok isim gündeme gelirken, adaylık planlayan partililer kulis yapmaya başlamışlardı.

 

GENEL MERKEZDEN ŞOK KARAR

 

Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkanlarıyla ilgili alınan karar şok etkisi yaratırken, genel merkez önceki gün yaptığı toplantıda kritik bir karar aldı. Buna göre, genel merkez büyükşehirlerin il ve metropol ilçe kongrelerini erteledi. Genel merkezin, kongreleri 2018 yılının şubat ayına kadar ertelediği öğrenildi. Alınan karar il başkanlıklarına bildirildi.

 

İKİSİ DE GÖREVİNİN BAŞINDA

 

Genel merkezin, Şahinbey ve Şehitkamil ilçe kongrelerini şubat ayına kadar ertelemesinin ardından, yeni dönemde göreve devam etmemelerine karar verilen Halil Uğur ve Hakan Kurt’a da görevlerine devam şansı doğdu. Her iki başkanın kongreye kadar görevlerini sürdürecekleri öğrenildi. Şubat ayında başkanların durumlarının yeniden gözden geçirileceği ifade edilirken, il kongresi de metropol ilçe kongrelerinin sonrasına ertelendi.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
akp ilçe şehitkamil şahinbey


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.