Bu haber 963 kez okundu.

GGF Siirt'te toplandı

Siirt Çalışan Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Batman Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercan Atay, Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak, Gaziantep Basın Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Murat Atay, Mustafa Mutlu ve GGF Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

SİİRT VALİSİ "İHALE İLANLARI İÇİN TALİMAT VERDİM"

Siirt Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Durak'ın daveti üzerine Siirt'e gelen gazeteciler, Siirt Valisi Ali Fuat Atik'i makamında ziyaret etti. Vali Atik, GGF Başkanı Mehmet Çelik'ten federasyonun yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Geçmiş yıllarda gazetecilik yaptığını hatırlatan Vali Atik, gazetecilerin zor koşullar altında çalıştığını bildiğini ve hizmet alımlarının doğrudan temin yerine ihale ilanlarıyla yapılması için Siirt'teki kurumlara talimat verdiğini söyledi.

GAZETECİLER, SİİRT BELEDİYESİNE ZİYARETTE BULUNDU

Güneydoğu'nun 8 ilini içinde barındıran GGF, Siirt Belediyesine ziyarette bulundu. İçişleri Bakanlığınca atanan Siirt Belediye Başkan VekiliCeyhun Dilşad Taşkın tarafından ağırlanan gazeteciler, Siirt'te bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Belediye Başkan Vekili Taşkın,  Badren Otelin Konferans Salonunda gazetecilerle akşam yemeğinde bir raya geldi.

REKTÖR, GAZETECİLERİ ÜNİVERSİTEDE AĞIRLADI

Vali Atik'e yönelik ziyaretin ardından Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman'ı ziyaret eden gazeteciler, üniversitenin öğrenci profili ve akademik çalışmalarla ilgili bilgi edindi. Gazetecilere üniversiteyi gezdiren Rektör Gönüllü, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
GGF BAŞKANI TEŞEKKÜR ETTİ
Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu (GGF) Başkanı Mehmet Çelik, yerel gazetelere verilen değerin arttırılması ve sorunlarının çözümü için kentlerde düzenledikleri yönetim kurulu toplantılarının önem taşıdığını söyledi. Çelik, kendilerine ev sahipliği yapan Siirt Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Durak'a teşekkür etti.

DURAK, KONUKLARI İLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Güneydoğu İllerinden meslektaşlarına Siirt'te ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Siirt Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Durak "Meslektaşlarımızıhalkların hoşgörü ile bir arada yaşadığı kent olan Siirt'te ağırlamaktan onur duydum" dedi.

SİİRT'İN TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİ GEZİLDİ

Aylık Yönetim Kurulu Toplantısı için için Siirt'te toplanan GGF'li Gazteciler, Siirt'in tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatı buldu. Botan Vadisi ve Tillo'yu gezen gazeteciler Siirt'in geleneksl yemeklerini tattı.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
GGF Siirt


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.