Bu haber 822 kez okundu.

Koçer

2016 yılının son çeyreğinde yüzde 3,5 büyüyen ekonomimiz 2017 yılının ilk çeyreğinde de büyümeye devam ederek bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5 ve bugün açıklanan TÜİK verilerine göre 2. çeyrekte yüzde 5.1 büyümüştür.Üç gün önce açıklanan ve son 6 yılın en yüksek değerine ulaşan sanayi üretim verilerinin ardından 3. çeyrekte de elde edilen 5.1'lik rakam büyüyen ve güçlenen Türkiye'nin, dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girme hedefine doğru attığı büyük bir adımdır.

Bunun adı ekonomik istikrardır.

Bunun adı başarıdır.

Bunun adı çalışma ve inançtır.

Türkiye güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyor.Türkiye, Avrupa'yı ve dünyayı imrendiriyor, ekonomisi ve siyaseti istikrar kazandıkça onlar saldırganlaşıyor. Mali disiplinden taviz vermeden, büyümeye ve yolumuzda ilerlemeye devam ediyoruz. Ekonomiye ilişkin elde edilen bu verilerle yılın geri kalanında da büyümenin güçlü devam edeceğine 2017 yılı büyümesinin beklentilerin de üzerinde gerçekleşeceğine inanıyorum.

Birileri Türkiye'nin önüne engeller çıkartıp önlenemez şahlanışını durdurmaya gayret etse de Türkiye yoluna devam edecek, güçlü büyümesini sürdürecektir.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.