Bu haber 1706 kez okundu.

Ak Parti’de Ateş güven tazeledi

Kongreye Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, Gaziantep Milletvekilleri, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Oğuzeli Eski Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt, Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur'un yanı sıra çok sayıda partili katıldı.
 
Nizip'te yarın yapılacak kongrede ise mevcut Başkan Fatih Uzunaslan'ın karşısına Nizip Belediye Meclis Üyesi Ömer Kılıçparlar'ın kardeşi Eski Şoförler ve otomobilciler odası başkanı Mehmet  Kılıçparlar'ın aday olduğu belirtiliyor.
 
Ak Parti il başkanlığı, Ağustos ayında başlayan kongreler sürecinde, Gaziantep'in 9 ilçesiyle ilgili takvimi belirlemişti. İl yönetiminin belirlediği kongre takvimi genel merkeze gönderildi.  İl yönetimi, ilçe kongreleri için 26 Ağustos'ta Araban ve Yavuzeli, 27 Ağustos'ta İslâhiye ve Nurdağı, 9 Eylül'de Oğuzeli, 10 Eylül'de Şahinbey, 16 Eylül'de Nizip ve Karkamış, 17 Eylül'de ise Şehitkamil ilçe kongresi yapma planını genel merkeze gönderdi.
 
 
4 İLÇEDE MEVCUT BAŞKANLARLA DEVAM
 
İl yönetiminden gelen takvimin ardından Gaziantep ile ilgili çalışmalarını başlatan Genel Merkez, 4 ilçe konusunda kararını verdi. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı birimi, Gaziantep'in 4 ilçesinde mevcut başkanlarla yola devam edilmesi yönünde karar aldı. Bu kararını il yönetimine bildiren genel merkez, 4 ilçenin kongresinin belirlenen tarihte yapılmasına onay verdi.
 
5 İLÇEDE KONGRELER YAPILACAK
 
Ak Parti'de 4 ilçeye onay gelmesinin ardından, gözler kalan 5 ilçeye çevrildi. Genel merkezin 5 ilçe içinde çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. Yapılacak olan çalışmalar ve görüşmelerin ardından, yola devam edilmesi planlanan ilçelerin kongreleri belirlenen tarihte yapılacak.

Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.