Bu haber 239 kez okundu.

Vali Yerlikaya Yüzme Rekortmenlerini Kabul Etti

Vali Ali Yerlikaya, Dünya su Aktiviteleri Konfederasyonu planlı faaliyet programında yer alan paletli yüzme gençler dünya şampiyonasına katılan rekortmen yüzücüleri kabul etti. 

31 Temmuz - 7 Ağustos 2017 tarihleri arasında Rusya’nın Tomsk şehrinde gerçekleştirilen şampiyonada dünya şampiyonluğunu elde eden Muhammet Emin Bay ve Türkiye rekoru kıran İpek Naz Sipahi’yi kabul eden Vali Yerlikaya, gösterilen başarıdan dolayı genç yüzücüleri tebrik etti. 

Vali Yerlikaya, Sualtı Paletli Yüzme Dünya Gençler Şampiyonasında Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çekme başarısını gösterdiğiniz için sizleri kutluyorum. Ülkemizi ve Gazi şehrimizi böyle önemli bir şampiyonluk alarak en yüksek seviyede duyurmuş olmanın gurur verici bir neticedir. 

Bu başarıda emeği geçen aileleriniz, hocalarınız ve Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ediyorum. İlimizde yetişen bütün sporcularımızın ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı olmaları için gereken destek her zaman verilecektir.  

Bizim sporcularımızdan en önemli beklentimiz de başarılı olmaları yanında eğitimlerini sürdürmeleri ve her zaman centilmenlik kurallarına uygun davranışlarda bulunmalarıdır. Başarılarınız daim olsun, sizleri tebrik ediyorum” dedi. 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu konuşmasında, Şehitkamil Belediye Spor Kulübü olarak sporun bir çok dalında gençlerin yetiştirilmesine gayret gösterdiklerini belirterek, Alleben 1 Yüzme havuzunda yetiştirilen genç yüzücülerin gelecekte daha büyük başarılara ulaşacaklarına inandığını bildirdi. 

Vali Yerlikaya tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirilen genç yüzücüler gelecekte daha büyük başarılara ulaşmak için gayret göstereceklerini belirterek, Vali Yerlikaya’ya teşekkür ettiler. 

Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
vali yüzme kutlama yerlikaya gaziantep şampiyon dünya atletizm


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.