Bu haber 1822 kez okundu.

ÖSYM, LYS tercihleri için uyardı

Üniversite tercihleri tamamlandıktan sonra öğrenciler sonuçlar heyecanla bekleyecekler. Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklancak sorusu öğrenciler tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz yıl 10 Ağustos tarihinde açıklanan sonuçların, bu sene geçtiğimiz seneye göre daha erken bir tarihte açıklanması bekleniyor.

LYS tercih sonuçların ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. LYS puanlarının açıklanmasından kısa bir süre sonra üniversite tercih işlemleri başladı. Bir süredir devam eden tercih işlemleri için yarın son gün. Üniversite tercih işlemlerinin sonlanmasına çok kısa bir süre kala öğrenciler tercih sonuçlarının ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. LYS puanlarının açıklanmasının ardından üniversite tercihleri ise 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak. Tercihler, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılacak. Ağustos ayında tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 11-16 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

ÖSYM UYARDI

ÖSYM'nin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan açıklamada, 2017 ÖSYS tercih işlemlerinin 26 Temmuz Çarşamba günü saat 23.59'da sona ereceği hatırlatıldı.Tercih süresine dikkat edilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, sürenin uzatılmayacağı kaydedildi.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
LYS tercih


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.