Bu haber 6001 kez okundu.

GAZİ ŞEHRİMİZDEN BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

1993 Gaziantep doğumlu Esra KURT, Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesinden mezun oldu. Esra, Boğaziçi Caz Korosu’na oradan da şimdilerde youtube’da 1 milyonu aşkın izlenme sayısıyla “ Söyle Sevgilim” adlı düet şarkısıyla dikkat çekiyor.

Esra ; müzikle olan bağını hiç koparmadı. Nota bilgisi ve sesli deneyimi olmamasına rağmen başarılı bir sese sahip. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni kazanarak başladığı İstanbul serüveninde yolunun bir şekilde Boğaziçi Caz Korosuyla kesiştiğini, koro seçmelerinde gösterdiği performansla bu ekibe dahil olmasının hayatında dönüm noktası olduğunu söylüyor.

Yurt içi ve yurt dışında birçok yarışma ve festivale katılarak ülkemizi başarıyla temsil eden bu koronun bir üyesi olmanın yanında şu sıralar Çallı Müzik Etiketiyle Netd’den çıkış yapan düet şarkısı”Söyle Sevgilim”ile klip Youtube’da 1 milyonun üzerinde görüntülenme sayısını aşmış durumda.Bu yolculuğunda Gaziantepli hemşehrilerinden de destek bekleyen Esra Kurt, ilk solo şarkısı için de çalışmalara başladığı ifade etti. 

HABER/BEYTULLAH ALTIN


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
ESRA ATINÇ SÖYLE SEVGİLİM


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.