Bu haber 8718 kez okundu.

İplik fabrikasında 23 günde ikinci kez yangın çıktı

Gaziantep 1. Organize Sanayi bölgesinde bulunan bir iplik fabrikasında 23 gün içerisinde iki kez yangın çıktı. Her iki yangının da fabrikanın iplik bölümünde bulunan konvertisörün ısınmasıyla çıktığı öğrenilirken, maddi hasar meydana gelen yangınlarda tonlarca pamuğun yandığı belirtildi.

İlk yangın 25 Nisan'da çıktı

İplik fabrikasındaki ilk yangın 25 Nisan Salı günü sabaha karşı meydana gelmiş, fabrikanın iplik pres bölümünde bulunan konvertisörün ısınmasıyla alevler, çevredeki pamuk ve iplikleri tutuşturmuştu. Fabrika yetkilileri ve itfaiyenin uyarısı ile gece vardiyasında çalışan yaklaşık 60 işçi dışarı çıkartılmış, alevler fabrikaya ve çevreye sıçramadan söndürülmüştü. Korkulu anlara neden olan yangın büyümeden söndürülürken, tonlarca pamuğun kül olduğu yangında kesin hasar tespitinin sürdüğü öğrenildi.

İkinci yangın gündüz gözüyle

İlk yangından 23 gün sonra ise fabrikanın konversitörü yine ısınarak, pamuk ve iplikleri tutuşturdu. Yangını fark eden işçiler hemen müdahale ederken, olay yerine 112 ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri tarafından yangın kısa sürede söndürüldü. İşçilerin tahliye edildiği yangında, fabrikada maddi hasar oluşurken, yine tonlarca pamuğun kül olduğu belirtildi.

Fabrikada incelemesini sürdüren itfaiye ekiplerinin, art arda meydana gelen yangınlarla ilgili detaylı rapor hazırlayacağı belirtildi.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.