Bu haber 8459 kez okundu.

Yurtdışına Para transferine Şok Baskın

Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele(KOM) Şubesi ekiplerince, terör örgütü FETÖ/PDY'yle irtibatlı olduğu iddiasıyla, Edacan Group'a operasyon düzenlendi. Firmanın binasında öğle saatlerinden beri arama yapan polis ekipleri, bazı evrak ve bilgisayara el koydu.

USULSÜZ PARA TRANSFERİ

Daha önce 13 Haziran 2016’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Edacan Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selim, dün tekrar gözaltına alındı. Ahmet Selim E.’nin Prizma Ajansı sahipleri Mehmet Durdu T. ve Fatih T.’nin ajans üzerine yurt dışına usulsüz para transferi gerçekleştirdikleri öğrenildi. KOM şubesi ekiplerince her iki şirkette de yapılan incelemelerde bazı evrak ve bilgisayara el konuldu. Edacan İnşaat yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selim E. Ve Prizma ajans sahipleri Mehmet Durdu T. ve Fatih T. gözaltına alındı.

TUTUKSUZ YARGILANMIŞTI

Yurtdışına usulsüz para transferi yaptığı tespit edilen Edacan Group yönetim kurulu başkanı Ahmet Selim E. 15 Temmuz’dan önce 13 Haziran 2016 tarihinde de gözaltına alınmıştı. Ahmet Selim E., FETÖ/PDY'ye finans sağladığı iddiasıyla 13 Haziran 2016'da gözaltına alınmış, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

kaynak:haber342


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.