Bu haber 1344 kez okundu.

Gaziantep'te istihdam teşvikinden 16 bin kişi yararlandı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Gaziantep İl Müdürü Mehmet Uzun, Gaziantep'te Kanun Hükmünde Kararname ile getirilen istihdam teşvikinden Gaziantep'te 16 bin kişinin yararlandığını söyledi.
SGK İl Müdürü Mehmet Uzun, SGK Haftası dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında 687 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile getirilen istihdam teşvikinden kentte 16 bin kişinin yararlandığını söyledi. Uzun, "2016 yılında yapılandırılan tutarların peşin veya ilk taksit ödeme süresi 2 Ocak 2017'de sona erdi. Yapılandırması ihlal olan borçluların ödemeleri gereken tutarlarını geç ödeme zammı ile birlikte 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödemeleri halinde yapılandırmaları devam edecektir. Yapılandırmasını peşin ödemeyi seçerek ya da taksitle ödemeyi seçerek yapan vatandaşlar için bu tarih son ödeme tarihi olup imkandan yararlanmaları için 31 Mayıs 2017 tarihinde ödeme yapmaları şarttır. 2017 yılının Ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitlerin tamamının ödeme süreleri 4'er ay uzatılmış, buna göre, Ocak 2017'de ödenmesi gereken taksitler Mayıs 2017'de Şubat 2017'de ödenecek taksitler Haziran 2017'de ödenecek, diğer taksitler ise aynı şekilde ödeme sürelerinin son günlerinden 4'er ay uzamış bulunmaktadır" diye konuştu.
Mehmet Uzun, 13-19 Mayıs tarihlerinde kutlanan SGK Haftası kutlandığını belirterek, bu haftayı çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını kaydetti. 


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
sgk iş teşviki teşvik istihdam işkur gaziantep yapılandırma mehmet uzun


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.