Bu haber 882 kez okundu.

Önce Öğren Sonra Eğlen Projesi takdir topluyor

İp atlama, birdirbir, dokun kurtar, elim sende, ebelemece, yağ satarım bal satarım, kör ebe, simit gibi eğlenceli sokak oyunlarıyla sportif beceri koordinasyon parkurlarını birleştirerek spor yapmayı zevkli bir hale getirerek yürütülen önce öğren, sonra eğlen projesi, alışveriş ve spor merkezlerinde büyük ilgi görmeye devam ediyor. Mart ayı içerisinde 2 binin üzerinde 4-10 yaş aralığındaki minik öğrencinin eğitim gördüğü etkinlikte hareketsiz yaşamın etkilerinden kaynaklanan metabolik hastalıklara ve obeziteye karşı eğitimlerde veriliyor. Teknolojinin gelişmesiyle ekran başında daha çok zaman geçiren miniklerin, hafta sonları spor yaparak sosyalleşmeleri ve fiziksel hareket kapasitelerini arttırmaları öğrenci velilerinin takdirini topluyor.

Minik öğrencilerimizin fiziksel ve zihinsel gelişimlerini önemsiyoruz

Önce öğren, sonra eğlen projesi sayesinde miniklerin, fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimine katkı sağlandığını belirten Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci, "Şehitkamil Belediyesi olarak spor yapma alışkanlığının toplumun her kesimine ve her yaş grubuna yayılmasını arzu ediyoruz. Bu doğrultuda belediyemiz bünyesinde görevli akademik kariyerleri ve işini severek yapan antrenör ve eğitmen arkadaşlarımızla sportif projeleri başarıyla gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu projelerden biri olan önce öğren sonra eğlen projesi alışveriş ve spor merkezlerinde büyük ilgi gördü. Proje çalışmalarının yürütüldüğü ilk ayda 2 binin üzerinde minik öğrencimiz etkinliklere katıldı. Minik yaşlarda spora başlamanın önemini her fırsatta ifade ediyoruz. Düzenli spor yapmak özelikle küçük yaş gruplarında fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimi önemli ölçüde olumlu etkiliyor. Bu nedenle çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere 7’den 70’e herkesin spor yapmasını ve dolayısı ile sağlıklı ve zinde kalmasını önemsiyoruz. Değerli velilerimize projemize göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Velilerimiz, bizim en büyük iş birlikçilerimiz. Sağlıklı, mutlu, formda ve daha sosyal bir yaşam için tüm miniklerimizi spor yaparak eğlenmeye davet ediyorum" dedi.

"Sosyal ve sportif projelere imza atıyoruz"

Şehitkamil Belediyesi ile yıl içerisinde bir çok sosyal ve sportif projeye başarıyla imza attıklarını belirten AVM Müdürü Sait Can Gizir, önce öğren sonra eğlen projesiyle ilgili alışveriş merkezi müşterilerinden olumlu dönüşler aldıklarını söyledi. Gizir, “Şehitkamil Belediyemiz ile işbirliği içerisinde sosyal, kültürel ve sportif organizasyonları başarıyla gerçekleştirebilmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bende etkinliğe katılan bir öğrenci velisi olarak Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu ve onun çalışma arkadaşlarına spor yapmayı teşvik ettikleri, unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını hatırlattıkları ve hepsinden önemlisi çocuklarımızı renkli bir sosyal etkinlikle buluşturdukları için teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Şehitkamil Belediyesi


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.