Bu haber 14949 kez okundu.

Jetta, kafa karıştırdı!

Telgraf gazetesinin yayınladığı habere göre; Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan silahlı saldırının hemen ardından Büyükşehir Belediyesi önünde şüphe üzerine durdurulan ve içinden kentin önemli simalarının resimlerinin ve isimlerinin olduğu ajanda bulunan 27 KN 383 plakalı JETTA aracın bir ay önce de bir evin duvarına çarptığı ve sürücünün yardım için koşanlara ‘Üzerimde bomba var’ dediği ortaya çıktı. O tarihte göz altına alınan M.A’nın üzerinden askeri kimlik çıktığı iddia edildi. 

Polise yapılan saldırının detayları yavaş yavaş ortaya çıkarken polisin içinde 2 kişinin olduğu JETTA model araçta yaptığı aramada ortaya çıkanlar ve aracın geçmişi kafaları karıştırdı.

Araçta yapılan aramada bilgisayar kasası ve ajanda bulunurken ajandanın içinde kentin önemli simalarının isimlerinin olduğu bir liste ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in bir resmi çıktı. Araçta bulunan 2 kişi göz altına alındı. Bu olayı daha da ilginç kılan ise aracın geçmişi. Aynı araç bundan bir ay kadar önce Hacıbaba Mahallesi, Farabi Sokak’ta bir evin duvarına çarptı. Sürücü M.A. kendisine yardım için koşanlara üzerinde bomba olduğunu ve yaklaşmalarını söyledi. Çevredekilerin haber verdiği polis sürücü M.A.’yı göz altına aldı. Şahsın üzerinden askeri kimlik çıktığı iddia edildi. Araçta yapılan aramada herhangi bir suç unsuru bulunmadı. M.A’nın daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

Aynı araç ve sürücüsü önceki günde tam da saldırının olduğu bölgeye yakın bir yerde polisin dikkatini çekti. İçinde 2 kişinin olduğu araç Büyükşehir Belediyesi’nin önünde durduruldu. Araçta yapılan aramada bir bilgisayar kasası ile ajanda bulundu. Ajandanın içinde ise ilginç bir liste ve resim çıktı. İsim listesinde kentin önemli simalarının olduğu öğrenildi. Polis araçta bulunan 2 kişiyi göz altına alırken araç otoparka çekildi.  


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep emniyet saldırı polis JETTA


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.