Bu haber 721 kez okundu.

GAZETE MANŞETLERİ

PUSULA

YİNE SKANDAL YİNE GAÜN

Skandallarıyla gündemden düşmeyen Gaziantep Üniversitesi, bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik “hain” iftirası ile gündemde. GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Bayraktar’ın Erdoğan için “Alman ekolüne hizmet ediyor” dediği ortaya çıktı.

EKSPRES

İŞE EĞİTİMDEN BAŞLAMALIYIZ

GTO Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Gaziantep’i hedeflerine ulaştırmak ve başarıda sürdürülebilirliği sağlamak için işe eğitimden başlamak zorunda olunduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen lojistik köy projesine sahip çıkacaklarını, Göç Bakanlığı kurulması için mücadele edeceklerinin de altını çizdi.

HAKİMİYET

GÖÇ BAKANLIĞI KURULMALI

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Gaziantep Ticareti, Suriyeli Mülteciler ve icraatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu’nun Göç Bakanlığı kurulması konusunda çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Hıdıroğlu, “Platform olarak, Suriyeli Mültecilerin Türk toplumuna sağlıklı bir şekilde entegrasyonu, koordinasyonunun daha kolay sağlanması ve sorunların daha çabuk çözülebilmesi için Göç Bakanlığı kurulması konusunu gündeme taşıyacağız. Hatta bu Bakanlığın Gaziantep’te kurulması için çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

GÜNCEL

GAZİANTEP’TE  GÖÇ BAKANLIĞI KURULMALI

Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, kentteki basın mensupları ile yaptığı buluşmasında yaptığı açıklamada, göç bakanlığının Gaziantep'te kurulması için çalışacaklarını söyledi.

TELGRAF

SİVİL DENETİM

Gaziantep polisi yeni yıl ile birlikte özellikle kavşaklarda sivil polislerle trafik denetimi yapmaya başladı. Kavşaklarda geçiş üstünlüğü kuralına uymayan ve ışık ihlali yapan araçlara ceza yazılıyor.

GAZİANTEP27

3 SENE ÖNCE UYARDIM AMA DİNLETEMEDİM

 

CHP Gaziantep eski Milletvekili Mehmet Şeker, 19 Kasım 2013'te Suriye politikasıyla ilgili mecliste konuşma yaptığını hatırlatarak, sınıra sıfır noktada konteyner kent kurulmasını eleştirdiğini, bunun tehlikeli olacağını, ciddi mağduriyetlere neden olacağını söylediğini belirterek, "Karşıya rahat gidip gelirler, bu Türkiye için iyi olmaz dedim. Sınır güvenliğimiz yok elini kolunu sallayan geliyor diye uyardım. Sınırında bombalar yakalanıyor dikkat diye uyardım. Suriye politikası yanlış diye uyardım. Yani bugün eğer şehirlerimizde güvenlik sorunu varsa, bomba patlıyorsa, bunun en büyük nedeni Suriye politikasından kaynaklanıyor. Ancak sözümüzü dinletemedik" diye konuştu.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.