Bu haber 3561 kez okundu.

KPSS tercihleri ve kılavuzu yayımlandı!

KPSS tercihleri ÖSYM İnternet sitesi üzerinden erişime açıldı. 2016 yılının son tercihi için nitelik kodları araştırması yapan memur adayları, 2 bin 51 kişilik kadro kapsamında tercih kılavuzu incelemesi yapacak. KPSS tercihleri için merak edilen detaylar ise tercih kılavuzunda yer alacak. İşte adayları yakından ilgilendiren KPSS tercihleri için merak edilen tercih rehberi ve robotu bilgisi 

KPSS tercihleri için bekleyiş bugün itibariyle son buldu. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev alacaklar için yapılan sınav tercihlerinin ne zaman başlayacağı ve KPSS tercih kılavuzu, ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden duyuruldu. Peki, KPSS tercihleri ne zaman paylaşacak? İşte, KPSS tercih robotuna ulaşabileceğiniz adres ve tercih süreciyle ilgili detaylar! 

KPSS tercih kılavuzu ÖSYM üzerinden yayımlandı. DPB tarafıdan yayımlanan tercih rehberi üzerinden hangi bölüme kaç atama yapılacağını araştıran memur adayları, tercih robotu aracılığıyla da bunu simüle etme şansını elde edecekler. İşte KPSS tercih kılavuzu ve tercih robotu hakkında detaylı bilgiler 

Kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığınca onaylanan 2.051 kadro ve pozisyon için tercihler yapılmaya başlandı. İşte, KPSS tercih kılavuzu ve tercih robotu hakkında bilgiler.

TERCİH KLAVUZU İÇİN TIKLAYIN

TERCİHLER NE KADAR SÜRECEK?

KPSS tercihleri saat 10.00 itibariyle ÖSYM İnternet sitesi üzerinden erişime açıldı. Duyuru şu şekilde yapıldı;

KPSS 2016/2: 

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar tercihlerini 21 - 30 Aralık 2016 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 30 Aralık 2016, saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, tercihlerini Ek’te yer alan KPSS-2016/2 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, internet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.