Bu haber 1755 kez okundu.

MHP'li Adan: Aç kalırız, açıkta kalırız ama ortalığı ekonomik tetikçilere bırakmayız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, siyasi gelişmelerle ilgili bilgilendirme toplantısı için Gaziantep'e geldi. MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan ile beraber basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Adan, Milliyetçi Hareket Partisi'nin her zaman milletinin yanında durduğunu belirterek, “Siyasi iktidara desteğimiz devam edecektir. Çünkü biz krizden medet umacak, hükümet kaybetsin de nasıl kaybederse kaybetsin anlayışında değiliz. Hiçbir zaman da böyle düşünmedik. Aç kalırız, açıkta kalırız yine de ekonomik tetikçilere, karanlık sermayecilere teslim olmayız” ifadelerini kullandı.

MHP’nin yönetim modelinin istişareye dayalı bir model olduğunu kaydeden Adan, “Milliyetçi Hareket Partisi'nin siyaseti oluşturma ve uygulama tarzı, tabandan tabana etkileşim ile bir yapı içinde gerçekleşmektedir. Türk-İslam medeniyetinin ve devlet geleneğinin temelini oluşturan en eşsiz yönetim biçimi olan istişareye dayalı bir modeldir. Tepeden inmeci, vatandaştan kopuk siyaset yöntem ve üslubunu, Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir zaman benimsememiştir” şeklinde konuştu.

“Herkesin küçük siyasi hesabını bırakarak birlik olması gerekir”

Herkesin siyasi hesabı bırakıp milletin yanında durması gerektiğini belirten Adan, “Türkiye, herkesin küçük siyasi hesabını bir tarafa bırakarak, milli sorumluluk anlayışı içinde hareket etmesini zorunlu kılan karanlık bir döneme girmiştir. MHP’nin bu dönemdeki yaklaşımına milli zaruretler yön verecektir. Terör milletimizin birliğini, bütünlüğünü vurmaya çalışıyor. Onlar döktükleri kanda boğulacaklar. Bizim birlik ve bütünlüğümüzü kimse bozamaz” diye konuştu.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep MHP Celal Adan


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.