Bu haber 6255 kez okundu.

TÜRKİYE'YE REZİL OLDUK!

İsmail Kartal’ın antrenmana çıkartılmaması, polis ekiplerinin tesislere gelmesi ve ardından yaşananlar skandal olarak değerlendirildi. Gaziantepspor taraftarı İsmail Kartal’ın gönderilişi nedeniyle mutlu ama yaşananlardan dolayı da kızgın…Zoraki ayrılık nihayet sona erdi. Gaziantepspor ile İsmail Kartal’ın 5 aylık macerası önceki gece yarısı sona erdi. “Paramı almadan gitmem” diyen İsmail Kartal’ın tutumu ile “Taraftar idmana çıkmanı istemiyor. Çıkarsan kötü olur” diyen yönetimin tavrı, Gaziantep’i hem sosyal, hem de ulusal medyada ana gündem yaptı.

İşte salı gecesi Celal Doğan Tesisleri’nde an be an yaşananlar…

KARTAL İDMANA ÇIKMAK İSTEDİ

Akhisar Belediyespor mağlubiyetinin ardından İsmail Kartal salı günü saat 18:00’daki antrenman için tesislere geldi. Gaziantepspor yönetim kurulu, pazartesi günü yaptığı toplantıda İsmail Kartal ile yolları ayırmaya karar verse de, Kartal’a haber verilmemesi başlayacak gerilimin ilk işareti oldu. Anadolu Ajansı’na konuşan Kartal, “Yönetim kararı bana tebliğ etmedi” dedi. Kartal, yakın çevresine ise, “5 aydır tek kuruş almadım. Paramı almadan gitmem” dedi.

MUSTAFA KIZIL, “İZİNLİSİN” HABERİNİ GÖNDERDİ

İsmail Kartal idmana çıkmak için hazırlık yaparken, Kulüp Menajeri Erhan Yüksek yanına geldi. Yüksek, Mustafa Kızıl’ın talimatı ile hocaya izinli olduğunu ve idmana çıkmamasını tebliğ etti. Kartal, görevinin başında olduğunu, yönetimin kendini göndermesini istiyorsa, parasını ödemesini istedi. Bunun üzerine, o anda kulüpte bulunan 10-15 kadar kişinin İsmail Kartal’a “Taraftar seni istemiyor. Eğer idmana çıkarsan kötü şeyler olabilir” tarzında ifadeler kullanınca, Kartal kendini güvende hissetmedi.

İBRAHİM KIZIL İLE TARTIŞTI

İdmana çıkmamayı kabul eden Kartal, tesislerde bulunan İbrahim Kızıl ile bir araya geldi. Kartal’ın görüşmede, “5 aydır yardımcılarım ve ben tek kuruş para almadık. Madem beni gönderiyorsunuz, o zaman alacaklarımı da verin” dediği öğrenildi. İbrahim Kızıl’ın ise, 2017 yılı Nisan ayına çek ve senet verme önerisinde bulunduğu, ancak Kartal’ın bu teklife hayır dediği ifade edildi.

KARTAL 1 MİLYON İSTEDİ

İsmail Kartal’ın Kızıl ile görüşmesinde, ayrılmak için sözleşmesinde yazan ücretin tamamını istemesi, İbrahim Kızıl ile sert bir diyaloga girmesine neden oldu. Kızıl’ın, 1 milyon TL istenmesine sert tepki vermesinin ardından, ikilinin arasında gerilim arttı. Çek ve senedi kabul etmeyen Kartal, alacağının nakit ödenmesini, aksi takdirde görevi bırakmayacağını belirtti.

CAN GÜVENLİĞİM YOK…

Kızıl ile Kartal arasındaki gerilimin büyümesi ve Kartal’ın, kulüpte bulunan tanımadığı kişilerin kendisine “Taraftar seni istemiyor” şeklindeki sözleri üzerine, Vali Ali Yerlikaya’yı aradığı öğrenildi. Kartal’ın Vali Ali Yerlikaya’ya, “Burada can güvenliğim yok” sözlerine üzerine, kulübe kısa süre içerisinde 3 polis ekibi geldi. 20’ye yakın polis İsmail Kartal’ı korumaya aldı. Polis ekipleri eşliğinde tesislerden ayrılan İsmail Kartal, polisevine yerleştirildi.

KIZIL YENİDEN ÇAĞIRDI

Olayların büyümesi ve medyaya yansıması üzerine, İbrahim Kızıl, kulübe 3 yönetici çağırdı. İsmail Kartal’ı göndermek için acil paraya ihtiyaç olduğunu belirten Kızıl, yöneticilerden yardım istedi. Yönetim kurulu üyelerinden birisi para vermeyi kabul etti. Bunun üzerine, Kızıl İsmail Kartal’ı yeniden kulübe çağırdı. Tesislere gelen Kızıl ile Kartal arasında başlayan pazarlık, 630 bin TL’de son buldu. Kartal, paranın nakit verilmesi halinde 630 bin TL’yi kabul edeceğini söyleyince, yönetim kurulu üyelerinden birisi bu parayı Kartal’ın hebasına aktardı. İki tarafın sözleşmenin feshi üzerinde anlaşmasının ardından, karşılıklı imzalar atıldı ve yollar ayrıldı.

GAZİANTEP’E YAKIŞMADI

Olaylı ayrılık, kısa sürede sosyal ve ulusal medyanın da ana gündemi oldu. Gaziantepspor ile Kartal’ın yollarının ayrılmasında yaşananlar skandal olarak değerlendirildi. Bir çok haber sitesi, gelişmeleri son dakika olarak duyurdu. Gaziantepspor ve İsmail Kartal ayrılığında yaşananlar uzun süre manşetlerden inmezken, özellikle spor yazarlarının Gaziantepspor yönetimini eleştiren mesajları dikkat çekti.

TARAFTAR: BUNU DA GÖRDÜK

Gaziantepspor taraftarı da yaşananlara tepki gösterdi. Taraftarlar, “Gaziantepspor tarihinde bu şekilde bir ayrılık görülmedi. Teknik Direktörle olaysız şekilde ayrılmak dururken, bu kadar tantana çıkartılmasına ne gerek vardı. Gaziantepspor’un zaten kötü olan imajı, bu şekilde daha da sarsıldı” dediler.

GAZİANTEPSPOR: DOSTANE ŞEKİLDE AYRILDIK

Gaziantepspor, İsmail Kartal ile yollarını ayırmasının ardından, yaşananlarla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Bazı basın ve sosyal medya organlarında, taraftarlarımızın tesisi bastığı, Teknik Direktör İsmail Kartal’a tepki gösterdiği yönünde bazı asılsız ve gerçek olmayan haberler yayınlanmıştır. Öncelikle bilinmesini isteriz ki, kulübümüze ve futbol takımımızın dün akşam gerçekleştirdiği antrenmana hiçbir taraftarımız gelmemiş, yaşandığı iddia edilen olaylar yaşanmamıştır.

Başkanımız İbrahim Kızıl ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Teknik Direktör İsmail Kartal ile dün akşam tesislerimizde bir araya gelmiş, gayet dostane bir ortamda gerçekleşen görüşme sonucunda karşılıklı anlaşılarak yollarını ayırma kararı almıştır…”

KARTAL: İKİ TARAF İÇİNDE HAYIRLI OLSUN

Gaziantepspor ile yollarını ayıran teknik direktör İsmail Kartal, sessizliğini bozdu. Kartal, basında çıkan haberleri yalanlamazken haberlerin abartıldığını söyledi. Kartal, "Gaziantepspor'dan ayrıldık. Her iki taraf için hayırlısı olsun. Yaşanan olaylar basına yansıdığı gibi değil. Basında yer alan haberler abartıldı" ifadelerini kullandı. (Pusula)


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.