Bu haber 4784 kez okundu.

Eve bitişik olan elektrik direği tehlike saçıyor!

Elektrik direği, Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı Dumlupınar Mahallesi 63 No’lu sokakta bulunan bir eve bitişik vaziyette duruyor. Neredeyse evin içinden geçecek olan elektrik direğine bağlı çok sayıda kablo ise evin damının yalnızca bir metre üzerinden geçiyor. Ev sahibi Emin Kılıç isimli vatandaş, risk oluşturan elektrik direğinden dolayı sürekli korku içinde olduklarını dile getirdi. Kendileri dikkatli olsa da çocukları için korktuğunu belirten ev sahibi, elektrik direğinin evlerine bitişik vaziyette durmasına tepki gösterdi. 

Evin dış duvarlarının arasından geçen ve hatta pencerenin hemen önünde duran elektrik direği, özellikle yağmurlu havalarda daha fazla risk oluşturuyor. Mahallelerde evlere uzak mesafede kurulan elektrik direkleri bile risk oluşturuyorken, evin ön duvarını yaran bu direğin oluşturduğu riskin büyüklüğü ortada…

‘TEDAŞ PARA İSTEDİ’

Bu riskin ortadan kaldırılması için gerekli her işlemi yaptığını, hatta TEDAŞ’a da başvurduğunu belirten ev sahibi Emin Kılıç, elektrik direğinin taşınması için kendisinden para istendiğini ifade etti. Maddi durumundan dolayı istenilen parayı veremediğini belirten Kılıç, yetkililerden yardım bekliyor.

HABER MERKEZİ


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep Şahinbey elektrik direği Emin Kılıç Dumlupınar Mahallesi


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.