Bu haber 18414 kez okundu.

Şahinbey Belediyesi’nden o iddialara yalanlama!

Şahinbey Belediyesi, Karataş’ta yapımı devam eden bir inşaatta kullanılan malzemelerin, FETÖ’nün Gaziantep finansörlerinden olan Işık Ahşap Profil lojistik A.Ş.’den alındığı yönündeki iddiaları yalanladı. Şahinbey Belediyesi tarafından Karataş Mahallesi’nde yaptırılan Kültür Merkezi ve Yüzme Havuzu inşaatında kullanılan malzemelerin,  FETÖ’nün Gaziantep finansörlerinden olan Işık Ahşap Profil lojistik A.Ş.’den alındığı, bazı basın kuruluşları tarafından iddia edilmişti. Şahinbey Belediyesi, bu iddiaları yalanladı.

KRİPTO FETÖ’CÜLER RAHATSIZ OLDU

Yayınlanan asılsız haberin gerçek dışı olduğuna dikkat çeken Şahinbey Belediyesi, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz’dan bu yana Fetullahçı Terör Örgütü’ne karşı verdikleri mücadele ve sergiledikleri dik duruşun kripto FETÖ’cüleri rahatsız ettiğinin altını çizdi.

Belediyenin tekzip metninde, kripto FETÖ’cülerin bu tarz asılsız haberleri yaygınlaştırarak gerçek FETÖ’cülerin gizlenmelerine neden olduklarına dikkat çekildi.

AHŞAP ROFİL ALINMADI

Şahinbey Belediyesi, tekzip metninde söz konusu haberin maksatlı yapıldığını belirterek, Karataş’taki Gençlik Merkezi inşaatının henüz kaba inşaat seviyesinde olduğuna ve bu nedenle bir ahşap profil alımının olmadığına dikkat çekti. 

ESKA’DAN TEMİN EDİLDİ

Tırların getirdiği malzemenin çatı yapımında kullanılacak taş yünü olduğu ve altyüklenici firma Hasbal İnşaat’ın altyüklenicisi Müteahhitler Odası Başkanı İbrahim Apa’nın firması tarafından ESKA firmasından temin edildiğinin belediyeye bildirildiği ifade edildi. Bu firmaların ise Işık Ahşap ve buna benzer hiçbir FETÖ firmasıyla irtibatlı olmadıkları belirtildi. Ayrıca ESKA firmasının nakliye firmasından TIR kiralayarak malzemeleri getirdiği vurgulandı.

İŞTE ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NE AİT TEKZİP METNİ


Gaziantep Mega Haber


Reklam
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
gaziantep şahinbey belediyesi fetö paralel mehmet tahmazoğlu ışık ahşap fetö iddiaları tekzip yalanlama gaziantep haber gaziantep mega haber


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.